Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Albatros Rexhaj, poezi për Luana Vjollcën: “Asaj i duket vetja e bukur…”

Albatros Rexhaj, poezi për Luana Vjollcën: “Asaj i duket vetja e bukur…”
June 17
20:58 2017

Këtë javë në studion e emisionit “Thumb” të Aulonës dhe Fatmës ka qenë shkrimtari shumë i dashur nga të rinjtë, Albatros Rexhaj. Ai ka folur për të rejat e fundit të jetës së tij, por edhe të karrierës. Aulona e ka pyetur gjatë intervistës se si do t’ia vinte titullin poezisë nëse një ditë do të shkruante për disa nga personazhet e njohura të showbizz-it shqiptar. Një prej tyre ka qenë edhe moderatorja Luana Vjollca, për të cilën Albatrosi është shprehur se nëse do të shkruante për të, do t’ia vinte titullin poezisë kështu:

“Asaj i duket vetja e bukur…”

Kuriozë jemi të dimë se sa vargje mund të kishte një poezi me këtë titull për Luanën./Blitz.al/

Shperndaje