Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aktorja e njohur pendohet dhe dhuron të gjitha rrogat e marra në Hollywood për një arsye që të gjithë do ta përgëzojmë!

Aktorja e njohur pendohet dhe dhuron të gjitha rrogat e marra në Hollywood për një arsye që të gjithë do ta përgëzojmë!
January 13
20:17 2018

Rebecca Hall, by Daniel Bergeron. Must be licensed through Getty Contour. Indiewire 2016. No PR/No Release on file.

Një nga regjizorët e akuzuar për ngacmime seksuale është edhe Woody Allen, mjaft i njohur në Hollywood.

E në kuadër të nismës “Time’s Up”, në mbështetje të vajzave dhe grave të dhunuara, ngacmuara apo abuzuara seksualisht në lagjen më të famshme të Los Angelesit, aktorja Rebecca Hall ka dhuruar të gjitha pagesat që ka marrë nga filmat e Allen.

“Kur mendoj që pranova një rol të tijin, ndihem shumë e prekur dhe trishtuar, prandaj dua të dhuroj të gjitha pagesat që kam marrë nga filmat me të”, – shprehet Hall, e cila është aktore në një prej filmave më të mirë të Woody-t, “A Rainy Day in New York”.

Së fundmi, aktorë e personazhe të famshëm janë bërë pjesë e nismës “Time’s Up” për të qenë në krah të vajzave të abuzuara. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje