Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aktori i njohur thyen tabu kur flet për djalin e tij transgjinor: “Ai është hero, bëri revolucion!”

Aktori i njohur thyen tabu kur flet për djalin e tij transgjinor: “Ai është hero, bëri revolucion!”
October 07
09:36 2016

Edhe pse së fundi është vënë re se figurat e njohura dhe aktorët më në zë të Hollywood-it kanë dalë në fushata sensibilizuese lidhur me tolerancën ndaj çdokujt që ka dëshirë të ndërrojë gjininë, sërish kjo temë mbetet shumë delikate.

392cb8e300000578-0-image-a-66_1475790748758

Ka qenë pikërisht aktori Warren Beatty, 79 vjeç, i cili ka folur për herë të parë publikisht për djalin e tij, i cili është një transgjinor. Djali i tij është 24 vjeç, por kur lindi ishte vajzë dhe në moshën 14-vjeçare vendosi të ndryshonte gjininë.

392cd8b100000578-0-image-a-73_1475790776185

Djali është fëmija i katërt i Beatty-t. “Ai ka bërë revolucion, është gjeni dhe heroi im. Ashtu siç në fakt janë të katërt fëmijët e mi”, – është shprehur aktori. /Blitz.al/

Shperndaje