Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aktori i njohur martohet 2 ditë para se të humb jetën, me partneren e tij prej 40 vitesh

March 14
10:19 2018

Ken Dodd married his partner of 40 years two days before he died

Pak ditë më parë komediani i njohur anglez është martuar me partneren e tij prej 40 vitesh.

Bëhet fjalë pikërisht për Ken Dodd dhe Anne Jones, të cilët u martuan të premten e kaluar.

Publicist i tij Robert Holmes tha se ai e pyeti Anne nëse donte të martoheshin dhe e realizuan martesën në shtëpi. Çifti ishin mjaft të dashuruar edhe pse ende nuk kishin bërë një kurorëzim, të cilin e  realizuan pak para vdekjes së tij. Dodd humbi jetën dy ditë pas martese dhe bashkëshortja e tij nuk e ka përjetuar mirë këtë gjë.

Ken Dodd in hospital

Komediani është ndarë nga jeta në shtëpinë e tij ku ka kaluar të gjithë jetën. Ai vuante nga një infeksion i rëndë në mushkri, por  u largua nga spitali me shpresën që do të ngrihej shumë shpejt në këmbë e do të shërohej sërish. Faktikisht nuk ndodhi kështu…/Blitz.al/

Sir Ken Dodd leaves Liverpool Heart and Chest Hospital after recovering from a severe chest infection.

Komento
Shperndaje