Blitz

 Breaking News

Aktori i njohur i Hollywood-it, baba për herë të dytë në moshën 69-vjeçare

Aktori i njohur i Hollywood-it, baba për herë të dytë në moshën 69-vjeçare
August 09
15:56 2018

Ylli i Hollywoodit Richard Gere në muajin prill u martua për herë të dytë me Alejandra Silva në moshën 35-vjeçare. Kjo e fundit duket se është në pritje të ëmbël dhe është zbuluar nga media spanjolle. Aktori ka edhe një djalë 18-vjeçar me gruan e tij të dytë Carey Loëell.

Lajmi nuk është konfirmuar ende nga palët por as nuk është mohuar. Alesandra Silva është një sipërmarrëse shumë e njohur dhe për një kohë të gjatë është angazhuar me të drejtat e njeriut dhe punon në një zonë më Richard Gere ku edhe janë njohur. Ata u martuan në një ceremoni private në Madrid.

Gere ka qenë i martuar me supermodelen Cindy Craëford nga viti 1991 deri me 1995 dhe me aktoren Carey Lowell nga viti 2002 deri në vitin 2016. Edhe Alejandra ka një fëmijë 6 vjeç nga martesa e saj e parë.

/Blitz.al/

Share