Blitz

 Breaking News

Aktori i njohur dasëm për herë të tretë, martohet me të dashurën 33 vite më të re

Aktori i njohur dasëm për herë të tretë, martohet me të dashurën 33 vite më të re
April 16
14:17 2018

Pas tre viteve bashkë, tashmë dashuria mes Richard Gere 68-vjeç dhe Alejandra Silva 35-vjeç do të kurorëzohetnë një dasëm e cila është e treat për aktorin. Sipas gazetës Spanjolle “ABC” çifti ka caktuar datën 5 maj dhe kanë zgjedhur Ëashingtopnin si vendin e ceremonisë dhe festës. Bëhet fjalë për një ceremony shumë private ku do të marrin pjesë vetëm njerëz të afërt.

Aktori i i “Pretty Woman” dhe “American Gigolo” është martuar dy herë të tjera njëherë me Cindy Craëford nga viti 1991 deri në 1995 dhe pasi është ndarë është martuar më vonë me aktoren Carey Lowell nga viti 2002 deri në vitin 2013, nga kjo martesë ka lindur edhe djali i tij Homer ii cili është 18-vjeç.

Por edhe për Alejandrën kjo nuk do të jetë martesa e parë pasi ajo ka mbyllur një marrëdhënie me ish-bashkëshortin e saj Govind Fridland nga e cila ka lindur një djalë.

Siç shkruan edhe “The Sun” lajmi për një martesë të mundshme kishte filluar të qarkullonte dhjetorin e kalaur kur Alejndra u pa me nje unazë diamante në dorë.

Kur ajo u pyet se a do të ketë një martesë në horizont , 35-vjeçarja e ka mohuar kategorikisht diçka të tillë duke thënë se :”Unë u martova kohët e fundit dhe mendoj se do të ketë një martesë ligjore por ndoshta ndonjë festë të madhe.

Aktivistja e të drejtave të njeriut  i tha revistës “HOLA” në vitin 2016-të se kur njohi Rechard Gere jeta e saj ka ndryshuar dhe se a ii ka dhënë kuptim jetës së saj.

 

 

 

/Blitz.al/

Share