Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Aktori i njohur, baba për herë të dytë në moshën… 70 vjeçare

Aktori i njohur, baba për herë të dytë në moshën… 70 vjeçare
February 11
23:06 2019

Aktori i njohur Richard Gere është bërë baba për herë të dytë . Ai me 29 gusht të këtij viti do të mbush plot 70-vjeç. BAshkëshortja me të cilën u martuan me 18 prill te 2018-tës Alejandra Silva ka sjellë në jetë pak ditë më parë një fëmijë sipas burimeve nga revista “Hola”. Për çiftin ky është fëmija eiparë së bashku edhe pse asnjëri nuk ka e ka dhënë akoma lajmin e mirë.

Çifti kishin njoftuar se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë kur Alejandra dhe Richard Gere kishin takuar Dalai Lama për të bekuar fëmijën e tyre dhe kishin publikuar një foto. Gere është një mik i vjetër i liderit tibetian shpirtëror dhe lufton të drejtat e njeriut prej shumë kohësh në Tibet. Për Alejandran 36-vjeçaren, ky është fëmija i dytë pas atij me Govin Friedland me të cilin ishte e martuar në 2012. Edhe Gere ka një tjetër djalë, Homer-in 18 vjeç me Carey Loëell me të cilin ai ishte i martuar nga viti 2002 deri në 2016=tën. Vite më parë aktori ishte i martuar edhe me Cindy Craëford nga viti 1991-1995.

 

Share