Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aktoret më të paguara të Hollywood-it në të gjitha kohërat

August 24
18:57 2016

10. Julia Roberts

Picture 1 of 10

Julia Roberts është një aktore dhe producente amerikane. Ajo u bë yll i Hollywood-it pas komedisë “Pretty Woman”. Roberts ishte aktorja më e paguar gjatë viteve 1990-2000. Që prej vitit 2010 ajo është baguar me 140 milion $ në vit.

Aktoret në Hollywood paguhen më shumë seç mund të imagjinoni por përsëri ankohen se kanë pagesa më të ulta se aktorët meshkuj. Aktoret kërkojnë një tarifë të madhe nga prodhuesit dhe fitimet e tyre ndër vite arrijnë në miliarda dollarë. Shfletoni galerinë për të parë 10 prej aktoreve më të paguara të të gjitha kohërave./Blitz.al/

Komento
Shperndaje