Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Adele tashmë kurorëzohet…

Adele tashmë kurorëzohet…
November 08
16:45 2016

Ky vit ka qenë një super-sukses për Adele-n, qoftë me albumin e saj, “25”, qoftë me single-at si “Hello”, “When We Were Young” e “Million Years Ago” apo me turneun e saj, “Adele Live 2016”.

Mesa duket, gjithë ky sukses ka dhënë fryte edhe në llogarinë bankare të artistes britanike, e cila është renditur në vend të parë për sa i përket klasifikimit të artistëve më të paguar nën të 30-at.

Ajo ka zbritur “One Direction” poshtë vendit të parë, pozicion që ish-grupi mbante prej vitesh dhe tashmë Adele mbretëron ashtu siç di ajo. Suksese Adele! /Blitz.al/

 

Lista e artistëve më të paguar nën moshën 30-vjeçare

  1. Adele – 28 – 92 milionë £
  2. Daniel Radcliffe – 27 – 74 milionë £
  3. Ed Sheeran – 25 – 45 milionë £
  4. Zayn Malik – 23 – 38 milionë £
  5. Harry Styles – 22 – 37 milionë £
  6. Emma Watson – 26 – 35 milionë £
  7. Liam Payne – 23 – 34 milionë £
  8. Niall Horan – 23 – 34 milionë £
  9. Louis Tomlinson – 24 – 33 milionë
  10. Rupert Grint – 28 – 29 milionë £
Shperndaje