Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Adele na jep “lamtumirën”!

Adele na jep “lamtumirën”!
November 23
16:08 2016

Kur Adele u rikthye pas shumë vitesh me një album të ri, “25”, na ngjalli shpresat se më në fund artistja britanike do të na “furnizonte” me muzikë të re vazhdimisht. Por jemi gabuar! Deklarata e saj se do të “zhdukej” për 10 vite të tjera nuk ishte shaka.

Britanikja ka përfunduar ditën e djeshme plot 107 koncerte në 10 muaj dhe këtë e ka treguar në Instagram me një postim në Instagram të dhuratës që i kishte bërë familja për këtë “event”. “Mami, ia dole!” – shkruhet në një pankartë të madhe, e cila duket të jetë e shkruar nga djali i saj i vogël. Në këtë postim, Adele falënderon skuadrën e saj për punën dhe fansat për mbështetjen.

Pikërisht në koncertin e 107-të, këngëtarja e “Hello” i është drejtuar publikut duke i thënë: “Do të bëj edhe një fëmijë tjetër”.

Turneu i saj, “Adele Live 2016”, në mbështetje të albumit “25” do të vazhdojë rrugëtimin në shkurt e në mars në Zelandën e Re dhe Australi, për ta mbyllur me dy koncerte gjigante në Wembley, Londër.

Duke bërë lidhjet me deklaratat e Adeles, kuptojmë se artistja do të sjellë në jetë një fëmijë tjetër, të cilit do t’i përkushtohet rreth 10 vite, ashtu siç iu përkushtua Angelo-s, djalit të saj. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje