Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

3 vite burg për “dhunuesin” e Trump-it

3 vite burg për “dhunuesin” e Trump-it
November 18
16:19 2016

Disa ditë para zgjedhjeve elektorale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ylli i Donald Trump në Hollywood Walk of Fame u shkatërrua nga një i panjohur, i cili u zbulua dhe u arrestua nga autoritetet amerikane.

James Otis quhet personi që shkatërroi yllin e Trump-it dhe ditën e sotme ai ka marrë gjykimin përfundimtar nga Distrikti i Attorney-t në Los Angeles. Ai do të kalojë 3 vitet e ardhshme në burg dhe do t’i duhet të paguajë një gjobë prej 10,000$.

I pyetur nga autoritetet, Otis ka treguar se një veprim i tillë erdhi si një protestë për sulmet seksuale të Trump-it ndaj femrave. /Blitz.al/

 

donald-trump-hollywood-star-lawsuit-2

Shperndaje