Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

20 vjeçarja më e pasur e Amerikës vlen 900 milion$ dhe quhet… Kylie Jenner!

20 vjeçarja më e pasur e Amerikës vlen 900 milion$ dhe quhet… Kylie Jenner!
July 11
16:05 2018

Forbës ka publikuar ditën e sotme listën e plotë të grave më të pasura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një nga pjesëtaret e kësaj liste ishte edhe modelja dhe sipërmarrësja e familjes Kardashian-Jenner, Kylie, e cila u pozicionua në vend të 27-të.

Kylie raportohet të ketë një pasuri pre 900 milion dollarësh, të cilët vijnë nga kompania e saj, Kylie Cosmetics.

KC nuk ka një filial, kapital apo punonjës ama zotëron një pasuri prej 800 milion dollarësh dhe 100% të aksioneve i përkasin vetëm Kyliet, e cila është edhe më e reja që shfaqet në një renditje të tillë.

Në listën e Top10 më të pasurave renditen edhe emra si Oprah Ëinfrey, Judy Love, Doris Fisher, Elaine Wynn apo Lynda Resnick. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje