Blitz

 Breaking News

20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!
December 08
13:24 2019

Okay, meqë dhjetori është muaji i dritave, i ngrohtësisë së shtëpisë dhe mbi të gjitha i Krishtlindjeve, jeni të shumtë ju që e kaloni duke parë filma. Dhe çfarë filmash mund të shohësh më mirë këtë muaj se sa të ashtuquajturit “filmat e dhjetorit”, pra që i janë dedikuar magjisë së festave, ose që ndodhin rreth kësaj kohe të bukur.

Prandaj ne me shumë dashuri dhe përkujdesje, po ju japim 20 filma, disa prej tyre dhe klasikë, që duhet t’i shihni këtë dhe çdo dhjetor, vetëm, me gjysmën tuaj më të mrië apo dhe me gjithë familjen.

Kjo është lista:

1.Scrooged (1988)

2.Jingle all the Way(1996)

3.Die Hard (1988)

4.Batman Returns(1992)

5.Gremlins(1984)

6.Home Alone(1990)

7.It’s a Wonderful life (1946)

8.Elf(2003)

9.How the Grinch stole Christmas(2000)

10.End of days(1999)

11.Home Alone 2: Lost in New York(1992)

12.Bad Santa(2003)

13.The bishop’s wife(1948)

14.Lethal weapon (1984)

15.A Christmas carol (1951)

16.Kiss kiss, Bang bang (2005)

17.In bruges(2008)

18.Trading Places(1983)

19.The nightmare before Christmas (1983)

20.Miracle on 34’th street(1947)

Shikim të këndshëm!

/Blitz.al/

Burimi: the.cine.maniacs/Instagram

Share