Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

16 gra akuzuan Morgan Freeman për ngacmim seksual, reagon më në fund aktori!

16 gra akuzuan Morgan Freeman për ngacmim seksual, reagon më në fund aktori!
May 28
10:38 2018

Ditë pasi u akuzua për ngacmim seksual dhe sjellje të papërshtatshme, Morgan Freeman ka lëshuar një deklaratë duke mohuar akuzat.

“Unë jam shkatërruar 80 vjet të jetës sime në një farë mënyre, nga raportet e medias të së enjtes. Të gjitha viktimat e sulmeve dhe ngacmimeve meritojnë të dëgjohen dhe ne duhet t’i dëgjojmë ata. Nuk është e drejtë të barazosh incidente të tmerrshme të sulmeve seksuale me komplimente të gabuara apo humor. Unë pranoj se unë jam dikush që ndjen nevojën që të përpiqet të bëjë gratë dhe burrat të ndihen të çmuar dhe të qetë rreth meje “, tha në një deklaratë për “E News”.

“Si një pjesë e kësaj, unë shpesh përpiqesha të bëja shaka me gratë dhe t’i komplimentoja dhe kjo është arsyeja pse unë kërkova falje të enjten dhe do të vazhdoj të kërkoj falje për këdo që kam lënduar, por pa dashje…” – ka përfunduar ai.

Pas një hetimi një-mujor, CNN botoi një raport të ri të enjten në të cilin 16 njerëz kanë ardhur përpara për të ndarë akuzat kundër fituesit 80-vjeçar të Oskarit. Tetë nga këta njerëz janë gra që po akuzojnë Freemanin për ngacmim ose sjellje të papërshtatshme. Nga këto tetë gra, dy thanë se ishin viktima të “prekjes së padëshiruar” nga aktori.

Komento
Shperndaje