Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 këngët më të mira të vitit sipas revistës “Time”

10 këngët më të mira të vitit sipas revistës “Time”
November 28
18:04 2016

Dalëngadalë po i afrohemi fundit të vitit dhe revistat më prestigjioze të globit kanë filluar të publikojnë listat e këngëve, videove dhe albumeve më të suksesshme të vitit.
E para që ka filluar të publikojë këto lista ka qenë prestigjiozja “Time”, e cila ka bërë publike 10 këngët më të mira të vitit 2016 sipas lexuesve të saj.
10 këngët më të mira të 2016-s

10. Kanye West – Famous

 

 

9. Mac Miller ft. Anderson Paak – Dang!

 

 

8. Joyce Manor – Fake I.D.

 

 

7. Whitney – No Woman

 

 

6. D.R.A.M. ft. Lil Yachty – Broccoli

 

 

5. Fifth Harmony ft. Ty Dolla, $ign – Work From Home

 

 

4. Chance The Rapper ft. Lil Wayne & 2 Chainz – No Problem

 

 

3. Dawn Richard – Not Above That

 

 

2. The 1975 – The Sound

 

 

1. Formation – Beyonce

Shperndaje