Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 femrat më të bukura në botë sipas Shkencës

August 25
14:46 2016

Shkenca  ka zbuluar shumë për bukurinë femërore dhe karakteristikat fizike, që meshkujt nuk mund t’ju rezistojnë. Standartet e bukurisë ndryshojnë nga kulturat  dhe raportet estetike japin disa shenja pse disa femra janë më të bukura se të tjerat.

Nëpërmjet një studimi janë përzgjedhur 10 femrat më të bukura në të gjithë botën dhe mendohet se është zgjidhur misteri i të bukurës. Disa prej aktoreve dhe modeleve të famshme kanë tipare të përafërta me parimet e lashta greke për përsosmërinë. Shfletoni galerinë për të parë 10 prej femrave më të bukura sipas shkencës./Blitz.al/

Shperndaje