Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 albumet më të mira të vitit 2016 sipas “Rolling Stones”

10 albumet më të mira të vitit 2016 sipas “Rolling Stones”
November 28
19:18 2016

Një nga tabloidet më të njohura në Hollywood, “Rolling Stone”, ka publikuar listën e përvitshme të albumeve më të mira të vitit 2016, duke renditur 50 albumet e publikuara këtë vit nga më i miri tek ai më pak i pëlqyer nga publiku.

Duke marrë parasysh se numri i artistëve që kanë publikuar albume këtë vit ka qenë i lartë, “lufta” për të përzgjedhur më të mirin ka qenë mjaft e vështirë, por Beyonce ia ka dalë të triumfojë. /Blitz.al/

Lista e albumeve:

  1. Young Thug, “Jeffery”

rs-young-thug-jeffery-060c2b9c-b58a-4b23-a08f-941d4355c504

 

 

  1. Leonard Cohen, “You Want It Darker”

rs-leonard-cohen-you-want-it-darker-f3ba43f8-0c66-4104-807e-1193edd34e2e

 

 

  1. Kanye West, “The Life of Pablo”

rs-kanye-west-the-life-of-pablo-0f423e36-c7a4-4be8-af35-a63c2b15698e

 

 

  1. Rolling Stones, “Blue & Lonesome”

rs-rolling-stones-blue-lonesome-b85357ff-4acb-4d51-8c3b-ad1c45a87a46

 

 

  1. Radiohead, “A Moon Shaped Pool”

rs-radiohead-a-moon-shaped-pool-f0e07e36-0b43-4479-87d3-ae440636fe24

 

 

  1. Frank Ocean, “Blonde”

rs-frank-ocean-blonde-67426c4d-a3c3-4b9c-b918-38660e09ff03

 

 

  1. Car Seat Headrest, “Teens of Denial”

rs-car-seat-headrest-teens-of-denial-5c3904b2-886c-4a94-935c-d8bc81245963

 

 

  1. Chance the Rapper, “Coloring Book”

rs-chance-the-rapper-coloring-book-86c50824-99bc-4159-9d19-b10d803fd110

 

 

  1. David Bowie, “Blackstar”

rs-david-bowie-blackstar-37fe0e78-866a-4c94-9958-10b10ab4ebae

 

 

  1. Beyonce, “Lemonade”

rs-beyonce-lemonade-2d181e9d-c29d-404e-9697-474cab71ed74

Shperndaje