Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Portali francez zgjedh artisten shqiptare si tifozen më të bukur

Portali francez zgjedh artisten shqiptare si tifozen më të bukur

“Le Meillure Du Football” është një portal francez që ka publikuar një listë me tifozet më të bukura të ekipeve përfaqësuese në Kampionatin Europian, Francë 2016. Sipas këtij portali, fotot

Lexo me Shume

Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

    Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

“Revoltat e Emës” titullohet intervista e dhënë nga aktorja Ema Andrea për revistën “Mapo” ditën e sotme, ku në një rrëfim të gjatë ajo flet për jetën e saj, për

Lexo me Shume

“Lufta e kapelave”, Bora Kokëdhima: Jeni qesharakë, ju mëshiroj!

    “Lufta e kapelave”, Bora Kokëdhima: Jeni qesharakë, ju mëshiroj!

Rrjetet sociale dhe mediat online u morën gjatë ditën e djeshme për një garë midis dy stilisteve, Enada At’ Nikolla dhe Bora Kokëdhima, se cila midis tyre kishte përdorur e para

Lexo me Shume

Sot del kënga “1, 2, 3”, bashkëpunim i Besës, Florit dhe…

Sot del kënga “1, 2, 3”, bashkëpunim i Besës, Florit dhe…

Kanë kaluar vetëm pak javë nga dita kur këngëtarja Besa Kokëdhima përshëndeste Blitz.al nga shesh-xhirimet në Kosovë, për përgatitjen e këngës së saj më të re në bashkëpunim me Flori

Lexo me Shume

Kim Kardashian-një nënë e keqe, injoron të bijën

    Kim Kardashian-një nënë e keqe, injoron të bijën

Një pakujdesi e Kim Kardashian ka tërhequr vëmendjen e paparacëve. Ajo sapo kishte nxjerrë të voglën North West nga një dyqan lojërash, kur media “iu vërsul” duke i tërhequr vëmendjen.

Lexo me Shume

Pediatrit, një mesazh për baballarët: “Kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj. I bën mirë për shëndetin mendor”

Pediatrit, një mesazh për baballarët: “Kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj. I bën mirë për shëndetin mendor”

Sipas disa studimeve të pediatërve, fëmijët që janë rritur me baballarët  kanë më pak probleme me sjelljen dhe gjendjen psikologjike. Sipas tyre, baballarët duhet të kalojnë më shumë kohë në

Lexo me Shume

Adam Levine premton se do të paguajë për funeralin e këngëtares së vrarë në skenë

    Adam Levine premton se do të paguajë për funeralin e këngëtares së vrarë në skenë

Këngëtarja e “The Voice of US”, Christina Grimme, u qëllua për vdekje mbrëmjen e së premtes nga një fans i saj dhe  ndërroi jetë në moshën 22-vjeçare. Kjo ngjarje tronditi

Lexo me Shume

Aurela Gaçe: Talentet e “Gjeniut të vogël” hedhin “tuç” shumicën e këngëtareve të sotme

    Aurela Gaçe: Talentet e “Gjeniut të vogël” hedhin “tuç” shumicën e këngëtareve të sotme

Ankohemi shpesh për atë çka i serviret publikut në ditët e sotme si vlerë, duke iu referuar fushave të ndryshme. Pseudo-këngëtarët, pseudo-aktorët, pseudo-artistët janë në rend dite, por në fakt

Lexo me Shume

Aktori Will Smith i futet politikës

  Aktori Will Smith i futet politikës

Sipas asaj që raporton RadarOnline.com, aktori Will Smith është aq i fiksuar për të ndryshuar rrjedhën e karrierës së tij,

Lexo me Shume

Lufta e kapeleve: “E para ishte Tatjana Isaj”

  Lufta e kapeleve: “E para ishte Tatjana Isaj”

  “Luftës” së stilisteve At’Nikolla dhe Kokëdhima për “Kush e përdori e para lulen?” mesa duket po i vjen fundi.

Lexo me Shume

(Video) Kate Winslet: Kam insistuar shumë për të qenë pjesë e filmit “Titanic”

  (Video) Kate Winslet: Kam insistuar shumë për të qenë pjesë e filmit “Titanic”

Kate Winslet ka qenë një aktore e panjohur në kohën kur është xhiruar filmi “Titanic”. Ajo i ka kërkuar rolin

Lexo me Shume

Gigi Hadid drejt Londrës për të mbështetur të dashurin

Gigi Hadid drejt Londrës për të mbështetur të dashurin

Vetëm pak ditë pasi Zayn Malik anuloi një koncert për shkak të problemeve me ankthin dhe vetëm një ditë pasi

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Njihuni me tifozen shqiptare që çmendi internetin

(Ekskluzive) Njihuni me tifozen shqiptare që çmendi internetin

Pas bujës që pati ndeshja Shqipëri-Zvicër në mediat vendase dhe ndërkombëtare, diçka tjetër që prodhoi lajm ishin edhe pamjet filmike

Lexo me Shume

Meg Ryan hedh poshtë spekulimet për kirurgji plastike

  Meg Ryan hedh poshtë spekulimet për kirurgji plastike

Meg Ryan dukej shumë ndryshe në “Tony Awards”. Thuhet se kanë zbuluar të vërtetën për burimin e rinisë të saj.

Lexo me Shume

James Corden, dedikim viktimave të masakrës së Orlandos: Teatri, një vend ku çdo racë, besim dhe gjini janë të barabartë. Jemi me ju!

  James Corden, dedikim viktimave të masakrës së Orlandos: Teatri, një vend ku çdo racë, besim dhe gjini janë të barabartë. Jemi me ju!

Aktori James Corden e filloi mbrëmjen e edicionit të 70-të të Tony Awards, në teatrin “The Beacon”, me një dedikim

Lexo me Shume

A ka të drejtë Margot Robbie që i ngatërron këta meshkuj?

A ka të drejtë Margot Robbie që i ngatërron këta meshkuj?

Margot Robbie ka kaluar një situatë të sikletshme gjatë një festeje Krishtlindjesh, edhe pse tani i duket shumë për të

Lexo me Shume

Endriti “kopjon” Endritin

  Endriti “kopjon” Endritin

Ditën e sotme një shkrim i publikuar nga Revista Bordo akuzoi fotografin Endrit Mërtiri për plagjaturë. Fotoja e kopertinës së

Lexo me Shume

DJ Sardi: Jam me Gjermaninë, jo me Shqipërinë

DJ Sardi: Jam me Gjermaninë, jo me Shqipërinë

Me fillimin e Kampionatit Europian të Futbollit, EURO 2016, të gjithë shqiptarët janë të emocionuar pasi tani mund të bëjnë

Lexo me Shume

Justin Bieber: “Sherri në Clevelend ishte si luftë”

  Justin Bieber: “Sherri në Clevelend ishte si luftë”

Përpara disa ditësh Justin Bieber ka qenë në turneun e tij nëpër botë kur është përfshirë në një sherr .

Lexo me Shume

Adele i ka habitur të gjithë me këtë përgjigje ndaj akuzave të Viscontit për zërin e saj

  Adele i ka habitur të gjithë me këtë përgjigje ndaj akuzave të Viscontit për zërin e saj

Artistja e njohur Adele nuk konsiderohet më një thesar vetëm për muzikën, por edhe për natyrën e saj për t’u

Lexo me Shume

Zayn Malik anulon koncertin në minutë të fundit, ai vuan nga…

  Zayn Malik anulon koncertin në minutë të fundit, ai vuan nga…

Problemet si depresioni apo ankthi mund të jenë shumë të vështira për t’u tejkaluar për një pjesë të mirë të

Lexo me Shume