Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Shuhet në moshën 86-vjeçare aktori Bud Spencer

    Shuhet në moshën 86-vjeçare aktori Bud Spencer

Një lajm i hidhur vjen për të gjithë adhuruesit e filmave të vjetër të zhanrit ‘aksion-komedi’! Pasditen e sotme është ndarë nga jeta aktori i famshëm Carlo Pedersoli, i njohur

Lexo me Shume

Kryebashkiaku i Tiranës në një tjetër rol

Kryebashkiaku i Tiranës në një tjetër rol

Atë e kemi parë shpesh në uniforma të ndryshme që në momentin që ka veshur kostumin e kryebashkiakut. Erion Veliaj është një nga personalitetet që e shohim shpesh në ekran me

Lexo me Shume

“Top Awards” komplimentohet nga…

    “Top Awards” komplimentohet nga…

Një nga label-at më të njohur, “Ultra Music”, ka përgëzuar “Top Awards” për realizimin dhe punën e mrekullueshme në finalen e mbajtur të premten e shkuar. Para pak muajsh, këngëtarja

Lexo me Shume

(Video) DJ Khaled rikthen Jay Z-në për të gjetur “çelësat”

    (Video) DJ Khaled rikthen Jay Z-në për të gjetur “çelësat”

Nëse ju kishte munguar pak rep nga Jay Z, atëherë DJ Khaled ju ka rezervuar një surprizë mjaft të këndshme. Ai ka publikuar, pak minuta pasi kishte mbaruar ceremonia e

Lexo me Shume

Ju tregojmë emrat e personazheve që Kanye West ka “zhveshur” në videon e tij

    Ju tregojmë emrat e personazheve që Kanye West ka “zhveshur” në videon e tij

Videoja më e re e Kanye West ka bërë mjaft bujë në rrjetet sociale. Në këtë video shfaqen 12 personazhe të famshëm të zhveshur në të njëjtin krevat. Por së

Lexo me Shume

(Foto) Fytyrat më qesharake të personazheve të showbizz-it

    (Foto) Fytyrat më qesharake të personazheve të showbizz-it

Jemi mësuar që personazhet të cilët tashmë kanë karriera të suksesshme t’i shohim gjithnjë të kuruar, me veshje nga më të shtrenjtat e të grimuar në maksimum për të pasur

Lexo me Shume

Justin Timberlake kërkon falje publike në Twitter

    Justin Timberlake kërkon falje publike në Twitter

Menjëherë pasi sulmoi në Twitter fituesin e “Humanitarian Award”, Jesse Williams, Justin Timberlake është detyruar të kërkojë falje publikisht. “E kam keqkuptuar të gjithën”, – shkruan Timberlake. “Unë u përgjigja

Lexo me Shume

Djali i madh i çiftit Beckham nuk fshihet më, e shpreh dashurinë publikisht…

Djali i madh i çiftit Beckham nuk fshihet më, e shpreh dashurinë publikisht…

Brooklyn Beckham dhe e dashura e tij Chlore Grace Moretz janë çifti më i ri dhe më interesant i showbiz-it! Ata kanë kohë që janë krah njëri tjetrit dhe gazetat

Lexo me Shume

Mosha e 13 personazheve të famshëm që do t’ju surprizojë

Mosha e 13 personazheve të famshëm që do t’ju surprizojë

  Mosha e personazheve të famshëm të ekranit është gjithmonë një kuriozitet që tërheq vëmendje. Disa janë shumë të rinj

Lexo me Shume

Publikohen regjistrimet e Michael Jackson: “Prince do të vrasë veten!”

  Publikohen regjistrimet e Michael Jackson: “Prince do të vrasë veten!”

Edhe pse këtë javë është shënuar 7 vjetori i largimit nga jeta i Michael Jackson, përsëri ai vazhdon të prodhojë

Lexo me Shume

Çfarë ndodhi mbrëmë në BET Awards 2016?

Çfarë ndodhi mbrëmë në BET Awards 2016?

    Mbrëmë është zhvilluar ceremonia e 15-të e ndarjes së çmimeve BET Awards në Microsoft Theatre, Los Anxhelos, ku

Lexo me Shume

(Foto) Kim Kardashian ka ndryshuar një herë e përgjithmonë trendin e xhinseve

(Foto) Kim Kardashian ka ndryshuar një herë e përgjithmonë trendin e xhinseve

Mendoni se keni parë çdo lloj apo kombinim xhinsesh? Epo, të gjithë kështu mendonim deri tani. Por, mesa duket, Kim

Lexo me Shume

Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

  Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

Këngëtarja ka njoftuar gjatë së dielës se kënga e saj “Sledgehammer” do të debutojë në filmin “Star Trek Beyond”. Por

Lexo me Shume

Endri Prifti: Gati për kapitullin e ri të jetës. Do të gjej dashurinë e vërtetë

  Endri Prifti: Gati për kapitullin e ri të jetës. Do të gjej dashurinë e vërtetë

Endri Prifti i rikthehet rrjeteve sociale dhe këtë e bën me një mesazh të fortë. Pas një periudhe kohore larg

Lexo me Shume

Ja shakaja që Xhensila Myrtezaj i bën Besit…

  Ja shakaja që Xhensila Myrtezaj i bën Besit…

Ai është një nga çiftet më aktivë e më karizmatikë të ekranit shqiptar. Xhensila Myrtezaj e Bes Kallaku jo vetëm

Lexo me Shume

Anjeza Shahini dashuron një “të dytë”… me lejen e bashkëshortit

  Anjeza Shahini dashuron një “të dytë”… me lejen e bashkëshortit

Ajo prej kohësh nuk është më aktive si dikurm të paktën jo në ekran, ama nuk mund të themi të

Lexo me Shume

(Video) Ambra Meda, tashmë edhe aktore

  (Video) Ambra Meda, tashmë edhe aktore

E ka shprehur shpesh në daljet e saj se i pëlqen shumë të bëhet aktore në të ardhmen e nëse

Lexo me Shume

Shpërfilli paralajmërimet, arrestohet 50 cent

  Shpërfilli paralajmërimet, arrestohet 50 cent

Reperi amerikan 50 cent është arrestuar në Ishullin e Karaibeve nën akuzën e shkeljes së ligjit. Shkak është bërë një

Lexo me Shume

Beyonce dhe Kendrick Lamar, “zota antikë” në skenën e BET Awards

Beyonce dhe Kendrick Lamar, “zota antikë” në skenën e BET Awards

    “Zjarr, ujë, rep, vokal, koreografi dhe revolucion”, – kështu është quajtur performanca e Beyonce-s dhe Kendrick Lamar, të

Lexo me Shume

Cilën këngëtare shqiptare ka bërë follow në Instagram, Chris Brown?

  Cilën këngëtare shqiptare ka bërë follow në Instagram, Chris Brown?

Nuk e dimë si dhe nuk e dimë pse, por dimë që Chris Brown paska patur vërtet qëllime “serioze” kur

Lexo me Shume

Era Istrefi, gati për të çmendur New York-un

Era Istrefi, gati për të çmendur New  York-un

  Pas performancës të premten mbrëma në Top Music Awards, Era Istrefi mesa duket nuk e njeh fjalën “pushim”. Ashtu

Lexo me Shume