Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Justin Bieber: “Sherri në Clevelend ishte si luftë”

    Justin Bieber: “Sherri në Clevelend ishte si luftë”

Përpara disa ditësh Justin Bieber ka qenë në turneun e tij nëpër botë kur është përfshirë në një sherr . Pas sherrit ai ka postuar një foto në Snapchat për

Lexo me Shume

Adele i ka habitur të gjithë me këtë përgjigje ndaj akuzave të Viscontit për zërin e saj

    Adele i ka habitur të gjithë me këtë përgjigje ndaj akuzave të Viscontit për zërin e saj

Artistja e njohur Adele nuk konsiderohet më një thesar vetëm për muzikën, por edhe për natyrën e saj për t’u shprehur haptazi dhe pa pasur drojë. Adele gjithashtu ka krijuar

Lexo me Shume

Zayn Malik anulon koncertin në minutë të fundit, ai vuan nga…

    Zayn Malik anulon koncertin në minutë të fundit, ai vuan nga…

Problemet si depresioni apo ankthi mund të jenë shumë të vështira për t’u tejkaluar për një pjesë të mirë të njerëzve. Kur pranon varësinë ndaj ankthit, edhe njerëzit pranë, duke

Lexo me Shume

Vdekja tragjike e Christina Grimmie mbledh bashkë yjet e showbizz-it

    Vdekja tragjike e Christina Grimmie mbledh bashkë yjet e showbizz-it

Këngëtarja në garë në “The Voice”, e cila u qëllua për vdekje pas koncertit të së premtes në Orlando të Floridas duket se tronditur shumë prej yjeve të showbizz-it, të

Lexo me Shume

(Intervistë) Genta Ismajli: Nuk kam bërë asnjë ndërhyrje, njeriu me kohën ndryshon edhe në pamje

    (Intervistë) Genta Ismajli: Nuk kam bërë asnjë ndërhyrje, njeriu me kohën ndryshon edhe në pamje

Muajt që kemi lënë pas kanë qenë padyshim shumë të suksesshëm për këngëtaren Genta Ismajli. Bashkëpunimi i saj me “Etnon”, në këngën “Shake it”, shënoi jo vetëm një rekord klikimesh

Lexo me Shume

Ish-gruaja Miranda Kerr dhe e dashura aktuale e Orlando Bloom, Katy Parry, thyejnë “rregullat”

Ish-gruaja Miranda Kerr dhe e dashura aktuale e Orlando Bloom, Katy Parry, thyejnë “rregullat”

Kur dëgjojmë për një ish-grua dhe një të dashur aktuale, me shumë mundësi priremi të mendojmë se një vullkan mund të shpërthejë nëse të dyja gjenden në të njëjtin vend. Por

Lexo me Shume

Tea Zhuli: Të vërtetën e lidhjes me Veselin e them unë, jo mediat!

    Tea Zhuli: Të vërtetën e lidhjes me Veselin e them unë, jo mediat!

Nëse u gëzuat kur morët vesh që Tea e BBA është rikthyer me Veselin, bëni mirë që të qetësoheni. Protagonistja e lajmit, Tea, ka shkruar një status të gjatë në

Lexo me Shume

Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

    Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

Nuk kishte si të mungonte edhe mendimi i deputetit dhe ish-kryeministrit Berisha lidhur me ndeshjen e kombëtares sonë me atë zviceriane. Ai ka përdorur Facebook-un për të shprehur mendimin e

Lexo me Shume

Sofia “tradhton” Çanin me…

  Sofia “tradhton” Çanin me…

Është folur e përfolur nëpër media për Sofinë e re të emisionit të së premtes mbrëma “Zonë e Lirë”. “Iku

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

  Atmosfera e Euro 2016 tashmë i ka prekur të gjithë. Çdo shqiptar, brenda apo jashtë vendit, futbolldashës ose jo

Lexo me Shume

Kim Kardashian: Unë e Kanye bëjmë seks “me 5 yje”

  Kim Kardashian: Unë e Kanye bëjmë seks “me 5 yje”

Për Kim Kardashian nuk ka vetëm 1 ditë lindjeje, por 1 javë ditëlindjeje! Këtë po bën Kim për festimet e

Lexo me Shume

Këngëtarja e “The Voice” qëllohet për vdekje gjatë koncertit të saj

Këngëtarja e “The Voice” qëllohet për vdekje gjatë koncertit të saj

Këngëtarja Christina Grimmie, e dalë nga skena e “The Voice”,  ka ndërruar jetë pasi është qëlluar në koncertin e saj

Lexo me Shume

(Video) Zayn e Gigi, sërish krah njëri-tjetrit!

  (Video) Zayn e Gigi, sërish krah njëri-tjetrit!

Ndarjet janë gjithmonë të vështira! E tillë ka qenë edhe për çiftin e famshëm Zayn Malik dhe Gigi Hadid. Zërat

Lexo me Shume

Angelina Jolie do të risjellë filmin hit të 40 viteve më parë

  Angelina Jolie do të risjellë filmin hit të 40 viteve më parë

Aktorja Angelina Jolie  pritet të marrë  rolin e Lauren Bacall në filmin e famshëm “Murder on the orient express”, i

Lexo me Shume

Mbretëresha Elizabeth II feston 90-vjetorin me një festë triditore

  Mbretëresha Elizabeth II feston 90-vjetorin me një festë triditore

Mbretëresha Elizabeth II feston 90-vjetorin e lindjes. Festimet për ditëlindjen e saj kanë filluar sot me një shërbim të veçantë

Lexo me Shume

Femra të famshme që kanë guxuar…

Femra të famshme që kanë guxuar…

Për guximin e femrave është folur gjatë në histori. Ndoshta jo në përmasat e heroinave por me një vetbesim dhe

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se cilit artist do të donte t’i ngjante Diplo

  Nuk do ta besoni se cilit artist do të donte t’i ngjante Diplo

Një nga DJ-t më të suksesshëm të momentit dhe krijuesi i “Lean On”, Diplo, ka dhënë një intervistë të gjatë

Lexo me Shume

(Video) Enca revoltohet me pedagogun

(Video) Enca revoltohet me pedagogun

Enca Haxhia, mesa duket, nuk e ka mbyllur shumë mirë këtë javë në shkollë. Ajo është revoltuar me një pedagog

Lexo me Shume

Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

  Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka qenë i ftuar në “Tonight Show” me Jimmy Fallon mbrëmjen e së enjtes. Përveç

Lexo me Shume

(Video) Justin Bieber rrihet keq me një burrë…

(Video) Justin Bieber rrihet keq me një burrë…

Për një moment, mund të keni menduar se Justin Bieber është rritur e maturuar, por pikërisht tani ai shkon e

Lexo me Shume

Renee Zellweger: Pushova gjatë. Do t’i rikthehem kinematografisë

  Renee Zellweger: Pushova gjatë. Do t’i rikthehem kinematografisë

Renee Zellweger  gjashtë vitet e fundit nuk është parë shumë në botën e kinematografisë. Duket se aktorja ja ka kushtuar

Lexo me Shume