Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Tuna dhe Vig Poppa tashmë i këndojnë zemrës

    Tuna dhe Vig Poppa tashmë i këndojnë zemrës

Pas një mungese prej gati 6 muajsh, Tuna është rikthyer, këtë herë me një bashkëpunim me reperin kosovar Vig Poppa. Kënga titullohet “Zemra jem” dhe është mjaft ritmike. Vig Poppa

Lexo me Shume

Pharell Williams së shpejti baba për herë të dytë

    Pharell Williams së shpejti baba për herë të dytë

Këngëtari i njohur dhe bashkëshortja e tij Helen Lasichanh janë duke pritur fëmijën e dytë, një dëshirë e tyre e shprehur shpesh nga Williams në intervista. Në vitin 2008 çifti

Lexo me Shume

Padia ndaj Jim Carrey-t, mund të jetë ai shkaktar i vdekjes së ish-të dashurës së tij

    Padia ndaj Jim Carrey-t, mund të jetë ai shkaktar i vdekjes së ish-të dashurës së tij

Padia e ngritur ndaj Jim Carrey-it në lidhje me vetëvrasjen e të dashurës së tij ka marrë një tjetër kthesë ditën e djeshme. Pretendohet se Carrey i ka ngjitur Cathriona

Lexo me Shume

Vetëm Bleona mund të bëjë pazar e veshur kështu…

    Vetëm Bleona mund të bëjë pazar e veshur kështu…

Emisioni “Xing me Ermalin” pritet të fillojë këtë të shtunë në Tv Klan. Tashmë është bërë publike se i ftuari i puntatës së parë do të jetë ish-kryeministri Berisha, megjithatë

Lexo me Shume

“Shpërthen” bashkëshorti i Jennifer Aniston pas divorcit “Brangelina”

    “Shpërthen” bashkëshorti i Jennifer Aniston pas divorcit “Brangelina”

Teksa bashkëshortja e tij është bërë pjesë e dramës Brad-Angelina, Justin Theroux i është futur punës “me kokë”. Ai ka postuar në Instagram një video, ku tregon një mini-sekuencë nga

Lexo me Shume

Chris Brown nën hetim nga Shërbimet e Mbrojtjes së Fëmijëve: Unë e dua vajzën time, mos besoni gjithçka thuhet!

    Chris Brown nën hetim nga Shërbimet e Mbrojtjes së Fëmijëve: Unë e dua vajzën time, mos besoni gjithçka thuhet!

Chris Brown ka vendosur të reagojë rreth ngjarjeve të fundit në jetën e tij, nga të cilat thuhej se ai ka rrezikuar kujdestarinë e vajzës. Në një video në Instagram,

Lexo me Shume

Eneda e ka radhën sonte…

    Eneda e ka radhën sonte…

Eneda Tarifa poston shpesh në Instagram foto nga përditshmëria. Pak minuta më parë, këngëtarja e njohur na ka prezantuar të gjithëve me look-un e saj të ri. Fillimisht në “Portokalli”

Lexo me Shume

Kim Kardashian për Taylor Swift: “Unë e adhuroj muzikën e saj!”

    Kim Kardashian për Taylor Swift: “Unë e adhuroj muzikën e saj!”

Askush nuk do ta harrojë “sherrin” mes Kim Kardashian-Kanye West dhe Taylor Swift. E gjitha nisi me publikimin e videos dhe këngës “Famous”, në të cilën përmendej Taylor Swift. Kjo

Lexo me Shume

Dua Lipa nuk ndalet, kryeson në Billboard

  Dua Lipa nuk ndalet, kryeson në Billboard

“Billboard + Twitter Emerging Artists” quhet një renditje javore e këngëve më të shpërndara në Twitter për SHBA-në. Gjatë kësaj

Lexo me Shume

Vazhdon historia Dorina-Enca. Kundërpërgjigjet Dorina!

  Vazhdon historia Dorina-Enca. Kundërpërgjigjet Dorina!

Intervista e sportistes Dorina Mema u bë lajmi kryesor i ditës së djeshme, për faktin se ajo deklaroi se do

Lexo me Shume

Ky detaj konfirmon se Armina është zyrtarisht pjesë e familjes Berisha

Ky detaj konfirmon se Armina është zyrtarisht pjesë e familjes Berisha

Prej disa kohësh është përfolur për marrëdhënien e Armina Mevlanit me familjen e të dashurit të saj Shkëlzen Berisha, që

Lexo me Shume

Të gjithë burrat e Angelina Jolie…

Të gjithë burrat e Angelina Jolie…

Siç tanimë e dimë të gjithë, Angelina Jolie ka kërkuar divorcin zyrtarisht nga Brad Pitt dhe ka habitur pothuajse të

Lexo me Shume

Revoltohet reperi shqiptar: “Doni luftë? Bujrum! Burri për sedër jeton…”

Revoltohet reperi shqiptar: “Doni luftë? Bujrum! Burri për sedër jeton…”

Që prej sherrit të Cozman dhe Noizy-t, duket se janë nxehur gjakrat midis reperëve shqiptarë. Edhe pse për një periudhë

Lexo me Shume

Këngëtari i njohur bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur bëhet baba për herë të parë

Adam Levine, anëtar i grupit Maroon 5 dhe bashkëshortja e tij, modelja  Namibian Behati Prinsloo, janë bërë prindër për herë

Lexo me Shume

Burime pranë Angelina Jolie tregojnë se vendimi për ndarjen s’ka qenë aspak i lehtë…

  Burime pranë Angelina Jolie tregojnë se vendimi për ndarjen s’ka qenë aspak i lehtë…

Angelina Jolie dhe Brad Pitt mund të kenë pasur historinë më romantike të dashurisë, nëse e shohim si spektator i

Lexo me Shume

FBI konfirmon përfshirjen e Brad Pitt në një situatë abuzive ndaj fëmijëve të tij!

  FBI konfirmon përfshirjen e Brad Pitt në një situatë abuzive ndaj fëmijëve të tij!

FBI ka konfirmuar se është duke vëzhguar imtësisht dhe duke mbledhur fakte lidhur me një abuzim të mundshëm që Brad

Lexo me Shume

Çfarë po i mungon Albërie Hadërgjonajt?

  Çfarë po i mungon Albërie Hadërgjonajt?

Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj ndodhet në New York, pranë vajzës të saj Anxhelinës. Sipas postimeve në rrjetet sociale, këngëtarja

Lexo me Shume

Importi i mbetjeve, Bledi Mane dhe Arbër Çepani degjenerojnë në sherr të ashpër

  Importi i mbetjeve, Bledi Mane dhe Arbër Çepani degjenerojnë në sherr të ashpër

Tema e importit të mbetjeve ka shkaktuar debate edhe mes gazetarit Bledi Mane dhe aktivistit Arbër Çepani. Ka qenë Bledi

Lexo me Shume

Rikthehet The Weeknd duke lënë pas një detaj të rëndësishëm…

  Rikthehet The Weeknd duke lënë pas një detaj të rëndësishëm…

Në fillim ishte thjesht një cover-art. Tani është një bashkëpunim me Daft Punk. Artisti kanadez publikoi pak ditë më parë

Lexo me Shume

Revoltohet Anxhela Peristeri: “U mbush kupa! Njërën fytyrë e përdorin për shtirje, tjetrën për lëpirje!”

  Revoltohet Anxhela Peristeri: “U mbush kupa! Njërën fytyrë e përdorin për shtirje, tjetrën për lëpirje!”

Anxhela Peristeri njihet për karakterin e saj të butë, të ëmbël e të çiltër, por këtë herë ajo ka treguar

Lexo me Shume

Dorina Mema sulmon Encën. Përgjigjja e këngëtares do t’ju habisë

  Dorina Mema sulmon Encën. Përgjigjja e këngëtares do t’ju habisë

Sportistja Dorina Mema ka “sulmuar” Encën në një intervistë të dhënë për revistën “Panorama”. Ajo është pyetur se cilin personazh

Lexo me Shume