Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Motrat Knowles hyjnë në historinë e muzikës

    Motrat Knowles hyjnë në historinë e muzikës

Beyonce dhe Solange kanë hyrë në historinë e muzikës dhe të Billboard këtë javë me klasifikimin në Billboard 200. “A Seat at the Table” nga Solange, album që u publikua

Lexo me Shume

Qyteti nga morëm emrin

    Qyteti nga morëm emrin

  Nga Marin Mema Albanopoli ka qenë kryeqendra e fisit ilir të Albanëve dhe është përmendur për herë të parë nga Ptolemeu, gjeografi i njohur i shekullit të dytë. Në veprën e tij, ai e rendit Albanopolin mes shumë qyteteve të tjera të Ilirisë. Por përveç Ptolemeut

Lexo me Shume

Katy Perry, “shuplakë” Donald Trump për debatin e së dielës!

    Katy Perry, “shuplakë” Donald Trump për debatin e së dielës!

Donald Trump e shpenzoi kohën e debatit të së dielës duke folur se sa ndjekës ka në rrjetet sociale dhe jo për problemet që shqetësojnë amerikanët. Kur u pyet nëse

Lexo me Shume

Daniel Craig flet hapur për rolin e James Bond: Kjo është e vërteta për filmin e radhës!

    Daniel Craig flet hapur për rolin e James Bond: Kjo është e vërteta për filmin e radhës!

Daniel Craig ka folur në lidhje me rolin e tij të personazhit James Bond, pasi një vit të tërë pati spekulime lidhur me të. Duke folur lidhur me këtë çështje

Lexo me Shume

Nicki Minaj “qeras” fansat me një shaka!

    Nicki Minaj “qeras” fansat me një shaka!

Dita e gënjeshtrave ka ardhur paksa herët për Nicki Minaj. Ajo lajmëroi në Twitter se do të publikonte albumin e saj më të ri, të quajtur: “Pick My Fruit/Zgjidh frutën

Lexo me Shume

Justin Timberlake ia dedikon Princit filmin e tij koncertor

    Justin Timberlake ia dedikon Princit filmin e tij koncertor

Justin Timberlake  ia ka dedikuar muzikantit Prince filmin e tij koncertor  Justin Timberlake + Kids Tennessee. “Unë dhe çdo këngëtar i brezit tim dhe atyre që do të vijnë padyshim që

Lexo me Shume

Rikja ka një këshillë për të gjitha vajzat që vishen si ajo në stadium

    Rikja ka një këshillë për të gjitha vajzat që vishen si ajo në stadium

Ish-pjesëmarrësja e “Big Brother”, Rike Roci, u shndërrua në një nga femrat më të komentuara gjatë kampionatit të futbollit “Euro 2016”. Pjesëmarrja e saj në stadium gjatë ndeshjeve të Kombëtares

Lexo me Shume

Dy dashuritë e Blendi Fevziut

    Dy dashuritë e Blendi Fevziut

Blendi Fevziu është një nga moderatorët më të suksesshëm të ekranit shqiptar. Të gjithë e njohim si drejtuesin e një prej emisioneve më të ndjekur politiko-social,  “Opinion”.  Jashtë zyrave të

Lexo me Shume

Aksidentohet këngëtarja e njohur

Aksidentohet këngëtarja e njohur

  Kjo fundjavë nuk ka qenë ndër më të mirat për këngëtaren Samanta Karavella. Pasditen e së shtunës këngëtarja është

Lexo me Shume

Dafina dhe Zanfina, tashmë mike të mira

  Dafina dhe Zanfina, tashmë mike të mira

Dafina Zeqiri dhe Zanfina Ismajli në fillimet e karrierës së tyre janë shoqëruar shumë me njëra-tjetrën. Miqësia e tyre e

Lexo me Shume

Celine Dion ka puthur vetëm një mashkull në jetën e saj…

  Celine Dion ka puthur vetëm një mashkull në jetën e saj…

Celine Dion, pothuajse 10 muaj pas humbjes së bashkëshortit, mund të kthehet për të performuar në Las Vegas. Megjithatë, lidhja

Lexo me Shume

Victoria Beckham: Për shkak të familjes unë nuk kam një jetë sociale…

  Victoria Beckham: Për shkak të familjes unë nuk kam një jetë sociale…

Victoria Beckham është një nga femrat më të famshme në botë, por të qenit e njohur për të tjerët ka

Lexo me Shume

Reagon këngëtarja shqiptare: “Lërjani Kosovës dialektin e saj, gegnishtja nuk ju shkon, jeni qesharakë”

  Reagon këngëtarja shqiptare: “Lërjani Kosovës dialektin e saj, gegnishtja nuk ju shkon, jeni qesharakë”

Kohët e fundit është kthyer në modë që këngëtarë shqiptarë, si ata të Kosovës ashtu edhe ata të Shqipërisë, shkruajnë

Lexo me Shume

E ftuar në dasmën mbretërore, Lori Hoxha: Mbretëresha në krahun tim…

  E ftuar në dasmën mbretërore, Lori Hoxha: Mbretëresha në krahun tim…

Ditën e djeshme, Princi Leka II dhe Elia Zaharia kanë kurorëzuar në martesë lidhjen e tyre. Pjesë e ceremonisë martesore

Lexo me Shume

Gwen Stefani dhe Blake Shelton së shpejti dasmë

  Gwen Stefani dhe Blake Shelton së shpejti dasmë

Gwen Stefani dhe Blake Shelton kanë filluar të dalin bashkë që prej vitit 2015 e aktualisht po qarkullojnë fjalë se

Lexo me Shume

I ftuar në “E diela shqiptare”, 12-vjeçari: Andresa pi hashash…

  I ftuar në “E diela shqiptare”, 12-vjeçari: Andresa pi hashash…

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” të emisionit “E diela shqiptare” ka qenë i ftuar një djalë i vogël,

Lexo me Shume

Elia Zaharia: Kjo dasmë, kujtim i bukur për shqiptarët!

  Elia Zaharia: Kjo dasmë, kujtim i bukur për shqiptarët!

Aktorja Elia Zaharia ditën e djeshme kurorëzoi në martesë dashurinë e saj me Princin Leka II. Tashmë  Elia quhet Princesha

Lexo me Shume

(Foto) Personazhet që garuan sot në “Maratonën e Tiranës”

  (Foto) Personazhet që garuan sot në “Maratonën e Tiranës”

Paraditen e sotme është mbajtur Maratona e Tiranës një aktivitet sportiv i organizuar nga Bashkia e Tiranës dhe Federata Shqiptare

Lexo me Shume

Yllka Mujo dhe Sadije Berisha diskutojnë dasmën mbretërore pak orë pas përfundimit

  Yllka Mujo dhe Sadije Berisha diskutojnë dasmën mbretërore pak orë pas përfundimit

Ditën e djeshme Elia Zaharia dhe Princi Leka II kanë kurorëzuar në martesë dashurinë e tyre. E cilësuar si dasma

Lexo me Shume

(Intervistë) Besmir Bitraku: Me Arnitën jemi shokë! Edhe mes shokësh ka kimi…

  (Intervistë) Besmir Bitraku: Me Arnitën jemi shokë! Edhe mes shokësh ka kimi…

Besmir Bitraku është një nga personazhet që prej javësh e shohim në Tv Klan si një nga konkurrentët e spektaklit

Lexo me Shume

Demi Lovato flet për ndarjen: Duhej ta lija të shkonte…

  Demi Lovato flet për ndarjen: Duhej ta lija të shkonte…

Demi Lovato dhe Wilmer Valderrama tronditën zemrat e fansave me lajmin e ndarjes së tyre pas 6 viteve bashkë. Në

Lexo me Shume