Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

Wiz Khalifa në gjyq! Kompania e regjistrimit i kërkon të paguajë 2 milionë dollarë

    Wiz Khalifa në gjyq! Kompania e regjistrimit i kërkon të paguajë 2 milionë dollarë

Wiz Khalifa thuhet se është paditur nga  ish-kompania e regjistrimit me të cilën bashkëpunonte si një kundërpërgjigje ndaj akuzës së tij më herët. Në muajin maj Khalifa ka paditur administratorët

Lexo me Shume

Paris Hilton i kujton Kanye West se kush e bëri të famshme bashkëshorten e tij

Paris Hilton i kujton Kanye West se kush e bëri të famshme bashkëshorten e tij

Historia se si Kim Kardashian u bë e famshme dihet tashmë. Shumë kohë para se të bëhej e famshme nga reality show, të gjithë e mbajnë  mend që ajo ka

Lexo me Shume

Scarlett Johansson, aktorja femër që ka fituar më shumë para në historinë e kinematografisë

    Scarlett Johansson, aktorja femër që ka fituar më shumë para në historinë e kinematografisë

Scarlett Johansson është aktorja që ka fituar më shumë para nga rolet në filma. Ajo ka në arkën e saj më shumë para nga çdo aktore tjetër femër në historinë e

Lexo me Shume

Taylor Swift dhe Tom Hiddleston nuk e kursejnë dashurinë në publik

    Taylor Swift dhe Tom Hiddleston nuk e kursejnë dashurinë në publik

Vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes çifti Taylor Swift dhe Tom Hiddleston. Pasi u fol për udhëtimin e tyre romantik drejt Italisë, tashmë kanë dalë dhe fotot e para

Lexo me Shume

(Video) Rihanna, tashmë si perëndeshë në një univers paralel

    (Video) Rihanna, tashmë si perëndeshë në një univers paralel

Edhe pse ka muaj që ka publikuar albumin e saj të shumëpërfolur, “Anti”, edhe pse është në mes të turneut promovues, “Anti World Tour”, Rihanna vazhdon të na sjellë produkte

Lexo me Shume

Për Albërien, Anxhelina do të mbetet gjithmonë e vogla e saj

    Për Albërien, Anxhelina do të mbetet gjithmonë e vogla e saj

Anxhelina Hadërgjonaj, edhe pse është shkëputur nga karriera e saj muzikore, sërish tërheq vëmendjen e mediave për angazhimet që ka në jetën private. Për momentin ajo ndodhet në SHBA, ku përveç

Lexo me Shume

Një “i tretë” futet mes Besit dhe Xhensilës

Një “i tretë” futet mes Besit dhe Xhensilës

Tani që vera sapo ka “zbarkuar” me vapën e saj, personazhet e famshëm të ekranit u janë drejtuar bregdeteve për t’u freskuar. Disa po shijojnë Rivierën Shqiptare, disa bregdetin turk,

Lexo me Shume

Kush janë “engjëjt” e këngëtarëve shqiptarë…

    Kush janë “engjëjt” e këngëtarëve shqiptarë…

Fjala “engjëll” mund të quhet ndër më të përdorurat, sidomos në një lidhje dashurore. E dëgjojmë shpesh si një thirrje ndaj një personi të dashur, si një fjalë që identifikon

Lexo me Shume

Bleona Qereti ka një lutje

  Bleona Qereti ka një lutje

Pavarësisht se Bleona mund të ketë arritur shumë gjëra që ka ëndërruar në jetë, përsëri qenka diçka për të cilën

Lexo me Shume

Rozana Radi nis një sfidë të re në Instagram

  Rozana Radi nis një sfidë të re në Instagram

Nëse verën e kaluar ishit mësuar me Ice Bucket Challenge, këtë verë duhet të mësoheni me sfidën me të re,

Lexo me Shume

Elvana Gjata më në fund thyen heshtjen…

  Elvana Gjata më në fund thyen heshtjen…

Po Elvana Gjata, nga ka humbur? Kjo është pyetja që shumë fansa të këngëtares e bëjnë prej muajsh, aq më

Lexo me Shume

Irma Libohova e revoltuar: Çfarë ju thotë emri “bambi” në shqip, zotërinj të bashkisë?

Irma Libohova e revoltuar: Çfarë ju thotë emri “bambi” në shqip, zotërinj të bashkisë?

Irma Libohova është një nga këngëtaret e cila, pavarësisht kohës dhe përparimit të muzikës, ende  dëgjohet nga brezat e rinj.

Lexo me Shume

Calvin Harris hakmerret ndaj Taylor Swift…

Calvin Harris hakmerret ndaj Taylor Swift…

Calvin Harris pas ndarjes nga Taylor Swift, përveç përkushtimit në muzikë, duket se po e shijon faktin e të qenit vetëm.

Lexo me Shume

Kylie Jenner dhe Tyga, sërish bashkë

Kylie Jenner dhe Tyga, sërish bashkë

Kylie Jenner është kthyer sërish në krahët e reperit Tyga dhe jo vetëm kaq. Ai tashmë është zhvendosur në shtëpinë

Lexo me Shume

Gati klipi i Florit dhe Ledrit. Dalin fotot e para…

  Gati klipi i Florit dhe Ledrit. Dalin fotot e para…

Ashtu si çdo vit në fillim të verës, zërat për hitet e reja që do të dalin apo për bashkëpunimet

Lexo me Shume

Princi Harry i habit të gjithë, bëhet pjesë e bandës së rrokut!

Princi Harry i habit të gjithë, bëhet pjesë e bandës së rrokut!

Princi Harry i është bashkuar grupit të rrokut Coldplay mbrëmjen e djeshme dhe menjëherë ka thënë: “Ju e dogjët skenën!”

Lexo me Shume

Linda Halimi: “Mund të isha një prej të vdekurve në aeroport”

  Linda Halimi: “Mund të isha një prej të vdekurve në aeroport”

Mbrëmjen e djeshme, pasi Europa u trondit sërish nga një sulm terrorist në aeroportin e Stambollit në Turqi, kanë qenë

Lexo me Shume

Lori Hoxha më e dashuruar se kurrë. Ja dedikimi që i bën të dashurit

Lori Hoxha më e dashuruar se kurrë. Ja dedikimi që i bën të dashurit

Lori Hoxha ka pasur gjithnjë vëmendjen e publikut. Jo vetëm tani që ajo po aktiviziohet më shumë si producente e

Lexo me Shume

Armina Mevlani: Unë, një koketë si Marilyn Monroe

  Armina Mevlani: Unë, një koketë si Marilyn Monroe

Blogerja Armina Mevlani ka realizuar së fundmi një set fotografik në përkujtim të Marilyn Monroe pikërisht këtë muaj, në “Muajin

Lexo me Shume

Së shpejti vjen “Engjëlli” i Alban Skënderajt

  Së shpejti vjen “Engjëlli” i Alban Skënderajt

Rreth një orë më parë, këngëtari Alban Skënderaj ka njoftuar në rrjetet sociale se një këngë e re është duke

Lexo me Shume

Winona Ryder del në mbrojtje të Johnny Depp: Me mua ka qenë i mrekullueshëm!

  Winona Ryder del në mbrojtje të Johnny Depp: Me mua ka qenë i mrekullueshëm!

Një prej çifteve më të famshëm të viteve 90’ ka qenë Winona Ryder dhe Johnny Depp. Ata u takuan në

Lexo me Shume