Blitz | Kliko dhe Informohu

showblitz

“Spice Girls” në luftë! Victoria Beckham bllokon ribashkimin…

    “Spice Girls” në luftë! Victoria Beckham bllokon ribashkimin…

Mesa duket, ribashkimi i grupit “Spice Girls” nuk është i destinuar të ndodhë. Në fillim ishte shkëputja vullnetare e Mel C, më pas shtatzënia e Geri Halliwell, ndërsa sot “tekat”

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Samanta Karavella flet për herë të parë për LIBRA-n

    (Ekskluzive) Samanta Karavella flet për herë të parë për LIBRA-n

Paraditen e sotme, këngëtarja e njohur Samanta Karavella ka postuar në llogarinë e saj në Instagram një foto ku dukej se mbështeste forcën politike “LIBRA”, me kryetar deputetin Ben Blushi.

Lexo me Shume

The Weeknd thyen rekordin e Rihanna-s!

    The Weeknd thyen rekordin e Rihanna-s!

Publikimi i albumit më të ri të kanadezit The Weeknd u prit me një entuziazëm mjaft të madh për shkak të mungesës së tij me muzikë të re dhe për

Lexo me Shume

Oxfam: 8 miliarderë fitojnë më shumë se gjysma e globit

    Oxfam: 8 miliarderë fitojnë më shumë se gjysma e globit

8 miliarderë – të gjithë meshkuj, 6 prej të cilëve amerikanë – fitojnë së bashku aq sa fiton gjysma e globit, pra aq sa 3,7 miliardë  njerëz. Kështu ka bërë

Lexo me Shume

Ermal Mamaqi zilepset nga balerina seksi: “Këtë e bëj edhe unë”

    Ermal Mamaqi zilepset nga balerina seksi: “Këtë e bëj edhe unë”

Balerina e njohur Isida Mollaymeri veçohet për format e saj perfekte dhe për trupin e tonifikuar. Pak më parë, ajo ka postuar një foto në llogarinë e saj në Instagram,

Lexo me Shume

Brad Pitt në skenë me rrokerët e njohur. Fillimi i karrierës muzikore?

    Brad Pitt në skenë me rrokerët e njohur. Fillimi i karrierës muzikore?

Brad Pitt ka ndjekur të shtunën në mbrëmje një event bamirësie bashkë me rrokerët Sting dhe Chris Cornell në Malibu, rreth një javë pas daljes surprizë në “Golden Globes”. 53-vjeçari

Lexo me Shume

Rick Ross fton Jay Z-n në studio. Fytyra e reperit tregon që diçka s’shkon!

    Rick Ross fton Jay Z-n në studio. Fytyra e reperit tregon që diçka s’shkon!

Rick Ross nuk ka bërë kurrë një album të keq dhe këtë e kanë provuar shitjet dhe komentet e fansave të tij të shumtë. Thënë kjo, reperi i njohur duket

Lexo me Shume

Noizy sapo ka firmosur për kompaninë e famshme muzikore

    Noizy sapo ka firmosur për kompaninë e famshme muzikore

Duket se ky vit ka nisur mjaft mirë për anëtarët e grupit OTR. Fillimisht ishte këngëtarja Enca Haxhia ajo që firmosi një kontratë me labelin prestigjioz “Universal Music”. Duket se

Lexo me Shume

Këngëtarja shqiptare i hyn politikës: Jam “Libra”

Këngëtarja shqiptare i hyn politikës: Jam “Libra”

Samanta Karavella ka lënë pas një vit të mbushur me koncerte dhe me klipe. Këngëtarja e njohur është ndër figurat

Lexo me Shume

Aktorja e njohur përfundon në spital pas xhirimeve të filmit “Quantico”

Aktorja e njohur përfundon në spital pas xhirimeve të filmit “Quantico”

Aktorja Priyanka Chopra u shtrua në spital të enjten në mbrëmje  pas një dëmtimi që pësoi gjatë xhirimeve të filmit

Lexo me Shume

Bella Hadid tashmë ka krahët e një engjëlli

Bella Hadid tashmë ka krahët e një engjëlli

Bella Hadid tashmë ka krahë për të “fluturuar”.  Artisti i tatuazheve Jon Boy ka treguar se një nga modelet më

Lexo me Shume

(Foto ekskluzive) Elita Rudi dhe Gjiko janë bashkë! Kjo festë familjare e konfirmon

  (Foto ekskluzive) Elita Rudi dhe Gjiko janë bashkë! Kjo festë familjare e konfirmon

Nëse ka një çift që ka luajtur shumë me mediat rozë, është prezantuesja simpatike Elita Rudi dhe reperi Gjiko. Këta

Lexo me Shume

Rrëfimi tronditës i Bebe Rexhës për “The Sun”: “Po, me mua kanë abuzuar seksualisht!”

  Rrëfimi tronditës i Bebe Rexhës për “The Sun”: “Po, me mua kanë abuzuar seksualisht!”

Në më pak se 12 muaj, Bebe Rexha është vendosur në listën e 10 këngëtarëve më të dëgjuar së bashku

Lexo me Shume

(Foto) Martohet djali i tenorit Kastriot Tusha, mblidhen bashkë këngëtarët e njohur shqiptarë

  (Foto) Martohet djali i tenorit Kastriot Tusha, mblidhen bashkë këngëtarët e njohur shqiptarë

Tenori i njohur Kastriot Tusha ka martuar djalin e tij mbrëmjen e djeshme në një ceremoni shumë të bukur martesore.

Lexo me Shume

Majk i jep me të vërtetë “fund” me ish-të dashurën. Prezanton femrën e tij të re!

  Majk i jep me të vërtetë “fund” me ish-të dashurën. Prezanton femrën e tij të re!

Reperi Majk, përveç famës që ka fituar si këngëtar kohët e fundit, nuk lihet jashtë vëmendjes edhe për sa i

Lexo me Shume

“Oh la la Paris!”, Paris Hilton e lumtur në krahët e fotografit shqiptar

  “Oh la la Paris!”, Paris Hilton e lumtur në krahët e fotografit shqiptar

Fotografi Endrit Mertiri nuk është i panjohur për publikun shqiptar, por së fundi ai nuk është më i panjohur as

Lexo me Shume

Vesa Luma i “shtrohet” muhabetit: “Këta këndojnë me playback dhe blejnë miliona klikime”

  Vesa Luma i “shtrohet” muhabetit: “Këta këndojnë me playback dhe blejnë miliona klikime”

Këtë të diel, Vesa Luma e ka shfrytëzuar kohën e lirë për të reflektuar lidhur me jetën e saj private,

Lexo me Shume

Emocione dhe lot! Fëmijët e këngëtarëve të famshëm shqiptarë garojnë me njëri-tjetrin

  Emocione dhe lot! Fëmijët e këngëtarëve të famshëm shqiptarë garojnë me njëri-tjetrin

Ka nisur sot në “E diela shqiptare” në Tv Klan edicioni i tretë i konkursit të fëmijëve “Power Kids”. Fëmija

Lexo me Shume

Rikthehet Elhaida Dani… Ju kishte marrë malli për të?

  Rikthehet Elhaida Dani… Ju kishte marrë malli për të?

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare i ka munguar prej kohësh ekranit. Elhaida Dani, pas sukseseve në

Lexo me Shume

Kim Kardashian: Hajduti më kapi me duar kur isha lakuriq në dhomë

  Kim Kardashian: Hajduti më kapi me duar kur isha lakuriq në dhomë

Policia pariziene ka bërë publike për herë të parë deklaratat e Kim Kardashian, pas momentit kur i vodhën bizhuteritë e

Lexo me Shume

Babai i Ergi Dinit, letër ministrit Manjani: Uarda Çota i mori jetën një fëmije dhe pasi u lirua preu biletën për Dubai

  Babai i Ergi Dinit, letër ministrit Manjani: Uarda Çota i mori jetën një fëmije dhe pasi u lirua preu biletën për Dubai

Dashamir Dini, babai i këngëtarit Ergi Dini, i cili humbi jetën në një aksident me motor bashkë me shokun e

Lexo me Shume