Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Miss Amerika” shpall më të bukurën e saj

June 06
11:52 2016

Deshauna Barber, përfaqësuesja e Kolumbisë, është shpallur fituesja e “Miss USA 2016”. Konkursi vjetor, ku merrnin pjesë 52 vajza, u zhvillua gjatë së dielës në Las Vegas. Fituesja e 65-të e “Miss USA” do të përfaqësojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës në “Miss Universe”-in  e ardhshëm.

“Miss Georgia”, Emanni Davis, u shpall shoqëruesja e dytë, ndërsa “Miss Hawaii”, Chelsea Hardin, shoqëruesja e parë.

Ndërsa konkurrentja Alexandra Miller u përzgjodh nga 10 konkurrueset për të përfaqësuar SHBA-në në “Miss 52”.

Etiketimet
Shperndaje