Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”

Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”
March 21
13:10 2016

Është publikuar dje bashkëpunimi i radhës mes Sabianit dhe Marselit. Dyshja e pandashme ka vendosur të mbetet e tillë, duke sjellë për publikun shqiptar një baladë. Kënga ka në qendër dashurinë, duke i kthyer edhe njëherë dy protagonistët në stilin e tyre të mëparshëm, drejt melankolisë.

Sabiani dhe Marseli shfaqen të ulur në një fron, duke ia lënë vendin njëri-tjetrit. Risia e klipit të tyre të fundit është xhirimi në ambient të hapur, në një panoramë që i përshtatet ndoshta edhe natyrës së këngës së qetë, pranë mullinjve me erë.

Etiketimet
Shperndaje