Blitz | Kliko dhe Informohu

Klipe te Reja

Pas “New Rules”, Dua Lipa jep këshillat e radhës: Vajza, mos e çani më kokën për ish-in!

    Pas “New Rules”, Dua Lipa jep këshillat e radhës: Vajza, mos e çani më kokën për ish-in!

Dua Lipa është kthyer në “guru” të lidhjeve sentimentale dhe po e bën këtë me anë të muzikës së saj. Me këngën “New Rules” që ktheu 2017-ën, në vitin e

Lexo me Shume

Sara Kapo nis një rrugëtim të ri, tashmë edhe këngëtare!

    Sara Kapo nis një rrugëtim të ri, tashmë edhe këngëtare!

Sara Kapo shpeshherë ka qenë në qendër të vëmendjes si për format trupore edhe për bëmat e saj. Por tashmë duket se ajo ka filluar një rrugë të re, atë

Lexo me Shume

Surprizojnë Blunt dhe Real One: “Ku ka si Tirona lali, ku ka si Prishtina”

    Surprizojnë Blunt dhe Real One: “Ku ka si Tirona lali, ku ka si Prishtina”

Vetëm pak më parë dyshja e njohur Blunt dhe Real One kanë publikuar këngën e tyre më të re me titull “TR-PR”. Zakonisht djemtë na kanë prezantuar me emra të

Lexo me Shume

“Ani syn, bëje veç për të!”, Damiano lançon klipin e tij të dytë!

    “Ani syn, bëje veç për të!”, Damiano lançon klipin e tij të dytë!

Ashtu siç edhe premtoi, Damiano sapo prezantoi klipin e tij më të ri “Ani Syn”. Me muzikë të Irkenc Hykës dhe tekst të Petro Xhoros, Damiano realizoi klipin e dytë,

Lexo me Shume

Dikur bënte miq, sot Lumi B bën vetëm… LEKË!

    Dikur bënte miq, sot Lumi B bën vetëm… LEKË!

E mbajmë mend të gjithë “Krejt shokt e mi” të Lumi B në bashkëpunim me Ledrin, me të cilën dy reperat na bënë të kërcejmë e të dëfrehemi për 12

Lexo me Shume

100, 200, apo 500? Këto janë “Numrat” që flasin Capital T dhe Mc Kresha

    100, 200, apo 500? Këto janë “Numrat” që flasin Capital T dhe Mc Kresha

Dy reperët kosovarë Capital T dhe Mc Kresha kanë sjellë bashkëpunimin e tyre i cili ka kohë që pritej.  Teksti është shkruar nga vetë artistët dhe pritet që ky projekt të

Lexo me Shume

“Ku mbeti e jona dashuri?”: Greta Koçi na rrëfen ndjenjat e një dashurie të shkuar, si asnjëherë tjetër!

    “Ku mbeti e jona dashuri?”: Greta Koçi na rrëfen ndjenjat e një dashurie të shkuar, si asnjëherë tjetër!

Po që na kishte munguar Greta Koçi me një këngë të sajën? Pas bashkëpunimeve të suksesshme, këngëtarja sapo ka lançuar ‘single’-in e saj me titullin ‘Përsëri’. Klipi të jep ndjësinë

Lexo me Shume

Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

    Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

Pak ditë më parë Seldi dhe Mimoza Shkodra kanë shpallur fejesën. Por sigurisht nuk e lanë vetëm me këtë pasi së fundmi i shohim kudo së bashku. Ditën e sotme,

Lexo me Shume

Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

  Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

Vjeshta e Brunos ka filluar me një këngë dedikuar dashurisë. Disa muaj më parë këngëtari i njohur i labelit “Threedots”

Lexo me Shume

Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

  Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

Damiano Agalliu ka qenë një ndër personazhet më të përfolur në shtëpinë e Big Brother por edhe jashtë saj. Pak

Lexo me Shume

Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

  Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

Vetëm disa javë më parë ne të Blitz.al dëgjuam në Youtube këngën e re të titulluar ‘Lambo’ të një artisti

Lexo me Shume

“Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

  “Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

Surpriza e Besit për Xhensilën në dasmën e tyre, “Skifterja e zemrës”, mban firmën “Threedots”, ndaj dhe suksesi do të

Lexo me Shume

Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

  Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

Ashtu siç kishte premtuar, Çiljeta u rikthyer sërish fuqishëm. Vetëm pak më parë, ajo ka publikuar këngën e saj më

Lexo me Shume

Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

  Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

Të gjithë e dimë se “On Records” është një familje e madhe me këngëtarë të rinj. Edhe Adelina Berisha ka

Lexo me Shume

Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

  Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

Vetëm pak më parë, reperi i label-it “Babastars”, Agon Amiga, ka publikuar këngën e tij të fundit në bashkëpunim me

Lexo me Shume

E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

  E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

Ka shumë kohë që një nga reperat më të rinj dhe më të pëlqyer, Mozzik, është mjaft aktiv si në

Lexo me Shume

Jemi jashtë shtetit apo janë thjesht Ledri dhe Buta që na çuan mbi re?

  Jemi jashtë shtetit apo janë thjesht Ledri dhe Buta që na çuan mbi re?

Prej kohësh, Ledri Vula dhe Buta na kishin paralajmëruar se do të sillnin një bashkëpunim, i cili premtonte shumë. Pak

Lexo me Shume

(Video) Norës nuk i mjafton vetëm Roberti, i tregon Gjikos se njerëzit gabojnë…

  (Video) Norës nuk i mjafton vetëm Roberti, i tregon Gjikos se njerëzit gabojnë…

Të gjithë ishim përgatitur prej javësh se Nora Istrefi këtë verë do të rikthehej fuqishëm me këngë të reja dhe

Lexo me Shume

Mos e besoni po deshët, po Bebe Rexha sapo bëri bashkëpunim me këngëtarin e “One Direction”

  Mos e besoni po deshët, po Bebe Rexha sapo bëri bashkëpunim me këngëtarin e “One Direction”

Bebe Rexha ka publikuar këngën e saj më të re në bashkëpunim me Louis Tomlinson, i cili është një ndër

Lexo me Shume

Dueti i Norës dhe Robertit erdhi për të na treguar se në dashuri nuk ka inat

  Dueti i Norës dhe Robertit erdhi për të na treguar se në dashuri nuk ka inat

Janë një nga dyshet më simpatike të showbiz-it shqiptar dhe ndër më të komentuarit. Bëhet fjalë për Nora Istrefin dhe

Lexo me Shume

KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë diçka për të thënë: “Pse s’po rri me ne? Bëhu sonte VIP!”

  KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë diçka për të thënë: “Pse s’po rri me ne? Bëhu sonte VIP!”

Vetëm pak më parë, KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë publikuar klipin e tyre më të ri me titull “VIP”. Kënga është

Lexo me Shume