Blitz

 Breaking News

Çudira nga bota/Video tronditëse teksa kinezët konsumojnë ushqim me virus vdekjeprurës

Çudira nga bota/Video tronditëse teksa kinezët konsumojnë ushqim me virus vdekjeprurës
January 23
17:19 2020

Daily Mail ka publikuar një artikull ku shihen disa kinezë që konsumojnë në restorante luksoze, ushqime që përmbajnë virus vdekjeprurës.

Në videon tronditëse, publikuar po nga e njejta media, shihet se si këta njerëz në restorante të ndryshme luksoze, konsumojnë vakte ushqimore me lakuriq nate që janë mbartës të virusit “Corona”, i cili u përhap në Kinën qëndrore, dhe muajin e shkuar ka vrarë 17 njerëz dhe ka prekur 590, duke bërë kështu që një qytet prej 11 milionë banorësh të jetë në gjendje emergjente duke rrezikuar jetën.

Shkencëtarët mendojnë se mund të jetë trasmetuar tek njerëzve nëpërmjet pickimeve, kryesisht nga gjarpërinjtë, madje edhe nga lakuriqët e natës, ndërkohë që nga ana tjetër teksa shumë kinezë humbin jetën, shumë të tjerë paguajnë shumë para për t’i ngrënë.

 

Për të parë videot, klikoni linkun më poshtë:

https://trib.al/bWcOf13

Share