Blitz

 Breaking News

(FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

(FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?
November 02
10:24 2016

Kyoto, qyteti japonez i ndërtuar që prej shekullit XIV, është cilësuar si më i bukuri në botë.

Guidat turistike ua sugjerojnë udhëtuesve si destinacion perfekt.

Pjesë e UNESCO-s, Kyoto ka 1.5 milionë banorë, një sërë tempujsh budistë dhe një bukuri natyrore mahnitëse.

Fotot flasin më mirë.

Marrë nga CNN. /Blitz.al/

kyoto-1

kyoto-3

kyoto-4

kyoto-5

kyoto-6

kyoto-7

kyoto-8

kyoto-9

kyoto-10

kyoto-11

 

 

Share