Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çfarë ndodh nëse pini Coca Cola 1 muaj rresht?

Çfarë ndodh nëse pini Coca Cola 1 muaj rresht?
November 05
18:06 2016

Cola Cola është një nga pijet më të famshme e më të konsumuara në botë.

Por jo të gjitha produktet e saj janë të shëndetshme.

Versioni më i fundit Coca Cola Ginger, që rezulton të jetë super e shijshme, mund të ketë efekte jo të mira në shëndetin tuaj nëse e konsumoni në sasi të mëdha për një kohë të gjatë.

George Prior nga Los Angeles provoi të konsumonte vetëm Coca Cola Ginger për 1 muaj rresht për të vënë re efektin e sheqerit në trupin e tij.

Përpara eksperimentit, 52-vjeçari kishte ndjekur një dietë me pak mish, kryesisht sallatë dhe luleshtrydhe.

Dhe cili është rezultati i eksperimentit?

Ja fotot para dhe pas tij.

coca-cola

Prior për vetëm një muaj shtoi më tepër se 12 kile në peshë, duke ndierë probleme në vijimësi me stomakun dhe aktivitetin e zemrës. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje