Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

March 26
13:33 2016

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë është i duhuri dhe ju me zor prisni të martoheni me të, disa gjëra ndryshojnë apo dalin në pah atëherë kur e prisni më pak. Megjithatë, edhe pse divorci është i vështirë, ai nuk është i papritur. Ka një sërë shenjash që tregojnë se dy partnerë po shkojnë drejt divorcit. Ja cilat janë gjashtë prej tyre!

1. Ai/ajo nuk ju motivon

1. Ai/ajo nuk ju motivon
Picture 1 of 6

Për shembull, kur harroni se ku keni vendosur çelësat dhe ai ju përgjigjet: "Sikur kjo është ndonjë gjë e re!" Pikërisht në këtë moment motivimi juaj është rrëzuar në fund të këmbëve. Sipas ekspertëve të martesave dhe marrëdhënies në çift, demotivimi moral ndaj partnerit është edhe më i keq se tradhtia apo gabime të tjera. Akoma më keq është kur situata ka arritur deri aty ku je gjithnjë në pritje të ironisë së partnerit sesa motivimit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje