Blitz | Kliko dhe Informohu

LOL

 Lajmi Fundit
 • Tiranë, i riu “ha” skedinën Një djalë i ri nga Tirana ka kapur një shumë parash nga një skedinë e hedhur disa ditë më parë në ndeshjet e Champions League. Ai ka fituar 4 mijë...
 • Habit punëtori, jep dorëheqjen me shkrim në letër higjienike Një punonjës i një kompanie, i lodhur dhe i mërzitur nga trajtimi që i kishin bërë, ka vendosur të japë dorëheqjen nga kompania ku punonte duke shkruar në një letër...
 • 11 karikaturat më “epike” për Trump-in Pas zgjedhjeve të nëntorit 2016 dhe fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane, një sërë revistash në botë e kanë bërë karikaturë presidentin amerikan Trump në mënyra të ndryshme,...
 • Fotot më “gallatë” të kapura nga aparati Fotot janë kthyer në një fiksim të gjithsecilit prej nesh që në momente të ndryshme kap foto nga më të larmishmet, përfshirë edhe selfie. Por disa prej tyre rastisin më...
 • (VIDEO) Mjellma ndal trenin Një tren është detyruar të ecë ngadalë pasi është bllokuar nga një mjellmë e cila ecte në shinat e trenit. Treni sapo ishte nisur nga stacioni i Teddington për në...
 • (VIDEO) Lakuriq në metro kthehet sërish Për të gjashtin vit radhazi në Berlin do të organizohet “Udhëtimi në metro pa pantallona” në datën 8 janar. Në temperatura nën zero pritet që çdo person që do të...
 • Deputeti kaubojs nuk di emrin e Ramush Haradinajt. Statusi qesharak… Pas arrestimit të kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet policore franceze kanë qenë të shumta reagimet e zyrtarëve të Prishtinës dhe Tiranës ndaj këtij veprimi në thelb absurd, sipas...
 • LOL Tuttosport, ëndrra e shuar Witsel Gazeta torineze “Tuttosport” njihet për mbështetjen e saj dhe afërsinë me klubin e Juventus. Tashmë klubi torinez është kampion prej 5 vitesh dhe me shumë gjasa do të shpallet edhe...
 • Burri gjen rastësisht të ngjashmin e tij Ndodh shumë rrallë të gjejmë dikë të ngjashëm fizikisht me ne përgjatë jetës sonë. Por nuk ka ndodhur kështu me një Lee Beattie, i cili ka gjetur rastësisht, në një...
 • Herkuli i vogël tashmë barkalec E mbani mend “Herkulin e vogël”, djaloshin që në moshën 11- vjeçare, në vitin 2001, mund të ngrinte pesha të rënda? Ai quhet Richard Sandrak dhe është amerikan. Kur ishte...

Tiranë, i riu “ha” skedinën

    Tiranë, i riu “ha” skedinën

Një djalë i ri nga Tirana ka kapur një shumë parash nga një skedinë e hedhur disa ditë më parë në ndeshjet e Champions League. Ai ka fituar 4 mijë

Lexo me Shume

Habit punëtori, jep dorëheqjen me shkrim në letër higjienike

    Habit punëtori, jep dorëheqjen me shkrim në letër higjienike

Një punonjës i një kompanie, i lodhur dhe i mërzitur nga trajtimi që i kishin bërë, ka vendosur të japë dorëheqjen nga kompania ku punonte duke shkruar në një letër

Lexo me Shume

11 karikaturat më “epike” për Trump-in

    11 karikaturat më “epike” për Trump-in

Pas zgjedhjeve të nëntorit 2016 dhe fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane, një sërë revistash në botë e kanë bërë karikaturë presidentin amerikan Trump në mënyra të ndryshme,

Lexo me Shume

Fotot më “gallatë” të kapura nga aparati

    Fotot më “gallatë” të kapura nga aparati

Fotot janë kthyer në një fiksim të gjithsecilit prej nesh që në momente të ndryshme kap foto nga më të larmishmet, përfshirë edhe selfie. Por disa prej tyre rastisin më

Lexo me Shume

(VIDEO) Mjellma ndal trenin

    (VIDEO) Mjellma ndal trenin

Një tren është detyruar të ecë ngadalë pasi është bllokuar nga një mjellmë e cila ecte në shinat e trenit. Treni sapo ishte nisur nga stacioni i Teddington për në

Lexo me Shume

(VIDEO) Lakuriq në metro kthehet sërish

    (VIDEO) Lakuriq në metro kthehet sërish

Për të gjashtin vit radhazi në Berlin do të organizohet “Udhëtimi në metro pa pantallona” në datën 8 janar. Në temperatura nën zero pritet që çdo person që do të

Lexo me Shume

Deputeti kaubojs nuk di emrin e Ramush Haradinajt. Statusi qesharak…

    Deputeti kaubojs nuk di emrin e Ramush Haradinajt. Statusi qesharak…

Pas arrestimit të kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet policore franceze kanë qenë të shumta reagimet e zyrtarëve të Prishtinës dhe Tiranës ndaj këtij veprimi në thelb absurd, sipas

Lexo me Shume

LOL Tuttosport, ëndrra e shuar Witsel

    LOL Tuttosport, ëndrra e shuar Witsel

Gazeta torineze “Tuttosport” njihet për mbështetjen e saj dhe afërsinë me klubin e Juventus. Tashmë klubi torinez është kampion prej 5 vitesh dhe me shumë gjasa do të shpallet edhe

Lexo me Shume

Burri gjen rastësisht të ngjashmin e tij

  Burri gjen rastësisht të ngjashmin e tij

Ndodh shumë rrallë të gjejmë dikë të ngjashëm fizikisht me ne përgjatë jetës sonë. Por nuk ka ndodhur kështu me

Lexo me Shume

Herkuli i vogël tashmë barkalec

  Herkuli i vogël tashmë barkalec

E mbani mend “Herkulin e vogël”, djaloshin që në moshën 11- vjeçare, në vitin 2001, mund të ngrinte pesha të

Lexo me Shume

Selfie-t më ironike në shtrat. Kush është ky?

  Selfie-t më ironike në shtrat. Kush është ky?

Ju ka ndodhur ndonjëherë të flini në mbrëmje me dikë dhe nuk e mbani mend, por kur zgjoheni në mëngjes

Lexo me Shume

Problemet e përditshme të femrave mes realitetit dhe ironisë

  Problemet e përditshme të femrave mes realitetit dhe ironisë

Bukuria, takimet, veshja e të tjera elemente të jetës së përditshme të grave janë përmbledhur në disa ilustrime e karikatura.

Lexo me Shume

“Selfie”-t më të mira të vitit 2016

  “Selfie”-t më të mira të vitit 2016

Televizioni amerikan CNN ka përzgjedhur disa prej fotove më të mira “selfie” të vitit që po lëmë pas. Ja cilat

Lexo me Shume

Si qeni, edhe i zoti

  Si qeni, edhe i zoti

Është një rast i rrallë që ka fituar tepër popullaritet së fundmi në Instagram e jo vetëm. Topher Brophy dhe

Lexo me Shume

Vdekja e Kastros, plas humori në rrjete sociale

  Vdekja e Kastros, plas humori në rrjete sociale

  Pas ndarjes nga jeta të ish-liderit diktator të Kubës, Fidel Kastro, ka nga ata që kanë shprehur ngushëllimet, nga

Lexo me Shume

(Foto) Si është jeta kur ke 4 fëmijë? Ja kënaqësia e jo vetëm në disa foto…

  (Foto) Si është jeta kur ke 4 fëmijë? Ja kënaqësia e jo vetëm në disa foto…

Kur nuk ke fëmijë thonë se je i lirë të bësh shumë gjëra në jetë. Kur ke 1 është disi

Lexo me Shume

Festimi i Ronaldos, plas humori në rrjetet sociale

  Festimi i Ronaldos, plas humori në rrjetet sociale

Dje Cristiano Ronaldo mori për dore skuadrën e tij, Realin e Madridit, në një fitore të thellë përballë rivalëve historikë

Lexo me Shume

Liderët e botës me… bishtalec

  Liderët e botës me… bishtalec

E keni menduar ndonjëherë se si do të dukeshin liderët e shteteve më të fuqishme të botës me një “look”

Lexo me Shume

Nëse je i mërzitur, thjesht shiko këto mrekulli të vogla!

  Nëse je i mërzitur, thjesht shiko këto mrekulli të vogla!

Bota e kafshëve është e larmishme dhe shpesh magjitë që ajo na ofron me shumëllojshmërinë e tyre janë të veçanta.

Lexo me Shume

FOTO/ “Si dy fëmijë që i mbajnë mëri njëri-tjetrit”

  FOTO/ “Si dy fëmijë që i mbajnë mëri njëri-tjetrit”

Takimi i djeshëm, mes presidentit aktual Obama e atij që do të drejtojë Amerikën për 4 vitet e ardhshme që

Lexo me Shume

Situatat më qesharake për ata që mbajnë syze. Qeshni me lot

  Situatat më qesharake për ata që mbajnë syze. Qeshni me lot

Sot që të gjithë jemi në kontakt çdo ditë e më tepër me teknologjinë, kompjuter apo celular, secili prej nesh

Lexo me Shume