Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Xhaketa që karakterizonte parisianet në Javën e Modës

Xhaketa që karakterizonte parisianet në Javën e Modës
October 21
10:45 2016

Stili francez ka një rëndësi shumë të madhe në industrinë  e modës. Femrat parisiane janë një frymëzim për veshjen dhe stilin e tyre.

Gjithashtu, Java  e Modës në Paris është një event shumë i rëndësishëm që ndiqet nga e gjithë bota. Gjatë javës së modës xhaketa xhins ishte një veshje që nuk mungonte. Një pjesë e madhe vajzash mbanin të veshur xhaketat xhins me detaje unike dhe mesa duket këto xhaketa luajnë një rol shumë të rëndësishëm për parisianet.

Më poshtë do të shihni disa prej xhaketave që kanë  zgjedhur  yjet e “street style” dhe do të kuptoni që kjo xhaketë është themeli i një look-u perfekt./Blitz.al/

the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944260-1476891962-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944261-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944262-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944263-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944264-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944265-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944266-1476891963-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944267-1476891964-600x0c the-everyday-staple-everyone-is-wearing-in-paris-1944268-1476891964-600x0c

Shperndaje