Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Revolucioni i çantave në 100 vjet

(Video) Revolucioni i çantave në 100 vjet
June 30
19:50 2016

Stili dhe modelet e veshjeve ose aksesorëve ndryshojnë çdo vit, por dashuria e femrave për çantat ka mbetur e njëjtë. Modelet e çantave kanë ndryshuar gjatë 100 viteve. Dikur femrat mbanin çanta të vogla ku merrnin gjërat më të domosdoshme. Dikur mund të mbanin në çantë vetëm një krehër dhe një kuti cigaresh. Me kalimin e viteve ka ndryshuar edhe kjo. Në vitin 1996 femrat kishin një varëse “Spice girls” dhe një Walkman, por në 2016-n në një çantë femrash mund të gjesh çdo gjë. Në videon bashkangjitur do të shihni se si kanë ndryshuar modelet e çantave në periudhën  1916-2016 dhe sendet që nuk i mungojnë asnjë femre në çantën e vet.

Etiketimet
Shperndaje