Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Trendet e viteve ’80 që nuk do t’i provonit sot

Trendet e viteve ’80 që nuk do t’i provonit sot
November 14
16:01 2016

Në 1980-n, femrat dhe meshkujt mbanin modele flokësh dhe veshje të çuditshme. Ajo ç’ka vihet re është se shumica e femrave në ato vite ishin bionde. Flokë të ngrira dhe prerje të çuditshme ishin ndër trendet kryesore të viteve ’80, gjithashtu disa veshje nuk do t’i vishnit në ditët e sotme.

Më poshtë do të shihni disa prej këtyre trendeve.

Flokët gjigantë – trend i periudhës hipi

q1

Getat me shkëlqim të kombinuara me “body” me ngjyra

q2

Flokët e gufuara dhe me volum

q3

Konturimi me ngjyra të theksuara

q4

Flokët bishtalec si palmë

q5

Sytë e lyer me ngjyra të ndryshme

q6

Theksimi i vetullave

q7

Flokët si “përkrenare”

q8

Shperndaje