Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Stereotipet që mund të takoni në Javën e Modës

September 07
16:58 2016

Palloi

Picture 1 of 7

Vesh këpucë me takë të lartë për të ecur nga makina deri në rreshtin e parë. Ndërron 10 veshje në ditë. Rri gjatë gjithë kohës duke kontrolluar rrjetet sociale.

Industria e modës është e mbushur me stereotipe.  Asnjë person nuk është njëlloj me dikë tjetër në këtë industri. Këto stereotipe mund t’i shihni të gjithë në Javën e Modës.  Atje gjenden tipa të ndryshëm, të cilët kanë si qëllim të përbashkët modën. Shfletoni galerinë për të parë ilustrimet e disa prej stereotipeve në industrinë e modës./Blitz.al/

Komento
Shperndaje