Blitz

 Breaking News

Si u vesh Armina Mevlani në Coachella? Ja si e gjykon stilistja Stela Sallaku

April 18
14:06 2016

Dita 1

Dita 1
Picture 1 of 3

Xhinse të shkurtra në Coachella Valley Music & Arts Festival kanë qenë zgjedhja e disa prej pjesëmarrëseve, si: Vanessa Hudgens, Lea Michelle, Chanel Imany, Karlie Kloss etj. Duket që edhe Armina i ka hedhur një sy "konkurrencës" përpara se të bënte valixhet gati. Por ka gabuar tek aksesorët e rëndë dhe të ndritshëm, dukë qenë se është festa që zhvillohet në ambient të hapur dhe praktikisht në shkretëtirën e Kalifornisë, aksesori duhet të luajë sa më pak rol. Pra nuk është dominanti në veshje. E ka rregulluar me këpucët alla Vanessa Hudgens të cilat i përshtaten dhe xhinseve. Bluza e tipit "spanish girl", e cila ka mbuluar edhe xhinset, duhej të ishte më e shkurtër dhe pak më rock.

 

Armina Mevlani ka qenë e vetmja shqiptare e pranishme në një ndër eventet më të rëndësishme muzikore në SHBA. “Coachella”, festivali që mbledh emrat më të njohur të muzikës, modës dhe showbiz-it botëror, më shumë sesa për muzikën, komentohet për veshjet e personazheve publikë. Të jesh pjesë e “Coachella”-s duhet të zbatosh një kod veshjeje të caktuar, një stil disi hippy, veshje të shkurtra, verore, lule etj. Gjatë kohës që eventi zhvillohet, vëmendja e mediave është përqendruar te veshjet e personazheve: janë veshur mirë apo keq. Ne kemi vendosur të analizojmë tre zgjedhjet që Armina jonë ka bërë për këtë event. Për këtë kemi pyetur stilisten Stella Sallaku, e cila ka dhënë vlerësimin e saj për zgjedhjet e bëra nga Armina.

Tags
Share