Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rregullat kryesore për të zgjedhur aksesorët e duhur

Rregullat kryesore për të zgjedhur aksesorët e duhur
November 23
16:50 2016

Shumë vajza janë të apasionuara pas aksesorëve, por ndonjëherë është shumë e vështirë për të zgjedhur të duhurit.

Ato e teprojnë duke vendosur aksesorë të ngarkuar ose me shumë ngjyra. Më poshtë do të gjeni disa prej rregullave kryesore për të zgjedhur aksesorët e duhur.

Mos vendosni më shumë se 3-4 aksesorë të mëdhenj.

1

Mos i fshihni jakat e mëdha me shall.

2

Zgjidhni një set aksesorësh të vegjël, jo shumë të mëdhenj.

3

Harrojeni rregullin: këpucët dhe çanta duhet të jenë në të njëjtën ngjyrë!

4

Mos vendosni aksesorë kur vishni rroba me shkëlqim ose keni grimin me shkëlqim.

5

Mos vendosni orë me veshje mbrëmjesh.

6

Mos harroni se unazat e mëdha nuk i shkojnë kujtdo.

7

Dorezat me ngjyra mund të përshtaten me veshjen tuaj.

8

Mos vishni këpucë të zeza kur veshja juaj ka ngjyra të lehta.

9

Bëjini aksesorët të duken njëtrajtësisht me veshjen tuaj./Blitz.al/

10

Shperndaje