Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Princesha që “thyen rregullat” në Arabinë Saudite

May 23
17:36 2016

Deena Abdulaziz Al-Saud është princeshë në Arabinë Saudite, por ndryshe nga sa mund të mendoni kur ju shkon në mendje emërtimi “princeshë” dhe sidomos kur sillni në mendje Arabinë Saudite, ku rregullat janë strikte, sidomos kur bëhet fjalë për femrat e këtij vendi, të cilat janë tërësisht të ndikuara nga morali islamik. Por princeshë Deena Abdulaziz Al-Saud nuk vesh as xhihab dhe as burka, duke dhënë kështu një imazh më tepër europian: flokë të shkurtra, fustane të shkurtra dhe aksesorë ekstravagantë.

Shfletoni galerinë dhe ndiqni stilin e saj!

Shperndaje