Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

    Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

Me kalimin e viteve ndryshon edhe stili. Duke krahasuar adoleshentët e viteve 90’ me ata të sotshmit shohim se sa shumë kanë ndryshuar gjërat. Përveç teknologjisë që na rrethon kudo

Lexo me Shume

Mos i bëni asnjëherë këto gabime kur të lani xhinset tuaja!

    Mos i bëni asnjëherë këto gabime kur të lani xhinset tuaja!

Është e sigurt se xhinset janë ndër veshjet që përdoren më së shumti. Ato mund ti vishni kudo në takime pune, për shëtitje, në shkollë por edhe në club gjithësesi

Lexo me Shume

Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

    Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

Është e sigurt se xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Gjatë kësaj jave stilistët kanë paraqitur tendencat e reja të xhinseve për sezonin e ardhshëm. Për vitin 2018

Lexo me Shume

Mesazhet që na kanë dhënë e kemi marrë nga deputetet shqiptare me “dukjen” e tyre, dje dhe sot

    Mesazhet që na kanë dhënë e kemi marrë nga deputetet shqiptare me “dukjen” e tyre, dje dhe sot

Deputetet shqiptare ndër vite na kanë treguar se gratë mund t’i bëjne të gjitha. Mund të jenë nëna, bashkëshorte, dhe të marrin vendime per vendin në të njëjtën kohë teksa

Lexo me Shume

Këto peliçe duhet të jenë në garderobën e çdo zonje!

    Këto peliçe duhet të jenë në garderobën e çdo zonje!

Peliçet janë mjaft  të preferuara nga vajzat. Ato jo vetëm që janë të ngrohta por mund tu tregojnë mjaft bukur me veshje të ndryshme. E Veç kësaj thuhet se “Peliçe

Lexo me Shume

(Foto) Kur Dukeshë bëhesh, nuk lind – Ja si dukej Kate Middleton para se të hynte në familjen mbretërore

    (Foto) Kur Dukeshë bëhesh, nuk lind – Ja si dukej Kate Middleton para se të hynte në familjen mbretërore

Para vitit 2011 Dukesha e Kembrixhit njihej thjesht si Kate Middelton dhe nuk i duhej të respektonte rregullat e kushtet e vendosura për veshjet e saj. Ajo mund të vishte

Lexo me Shume

Brunet do ngelen gjithmonë më të mirat! Ja trendet e flokëve për këtë dimër

    Brunet do ngelen gjithmonë më të mirat! Ja trendet e flokëve për këtë dimër

Në tendencat e këtij dimri, flokët brun janë shumë “in” kështu që vendosni që ti ktheheni sërish nuancave të saj. Ju mund të përdorni balajazhin ose ombre por baza duhet

Lexo me Shume

Dimri po vjen! Palltot që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

    Dimri po vjen! Palltot që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

Palltot janë një pjesë shumë e rëndësishme në veshjen tuaj. Sigurisht që çdo vajzë dëshiron të ketë disaa pallto ose xhupa të ndryshëm në mënyrë që ti kombinojë me veshjet,

Lexo me Shume

Tetë idetë gjeniale për të bërë grimin e Halloween-it

  Tetë idetë gjeniale për të bërë grimin e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e

Lexo me Shume

Njihuni me çizmet më “in” të këtij sezoni. Është e sigurt që nuk do ti hiqni nga këmba këtë dimër

  Njihuni me çizmet më “in” të këtij sezoni. Është e sigurt që nuk do ti hiqni nga këmba këtë dimër

Çizmet janë shumë të rëndësishme për sezonin vjeshtë dimër. Ato jo vetëm që kombinohen shumë mirë me veshjet tuaja por

Lexo me Shume

Dëshironi të shkëlqeni? Ja 5 llojet e bizhuterive që duhet të jenë patjetër zgjedhja juaj këtë vjeshtë!

  Dëshironi të shkëlqeni? Ja 5 llojet e bizhuterive që duhet të jenë patjetër zgjedhja juaj këtë vjeshtë!

Për të gjithë ata që mezi presin ndrimin e stinëve në mënyrë që të kenë mundësi të ndërrojnë edhe bizhuteritë,

Lexo me Shume

Këto këpucë të çuditshme na lanë gojë hapur në Paris Fashion Week

  Këto këpucë të çuditshme na lanë gojë hapur në Paris Fashion Week

Gjatë kësaj jave janë komentuar gjatë veshjet e “Paris Fashion Week”, të cilat kanë marrë kritika pozitive dhe negative. Një

Lexo me Shume

Tetë këshillat e nevojshme për flokë të shëndetshëm

  Tetë këshillat e nevojshme për flokë të shëndetshëm

Flokët e bukur e të shëndetshëm janë një component i rëndësishëm i imazhit të një vajze. Kujdesi ndaj flokëve kërkon

Lexo me Shume

Jeni në vjeshtë dhe ende nuk dini trendet e grimit? Ne e kemi një zgjidhje

  Jeni në vjeshtë dhe ende nuk dini trendet e grimit? Ne e kemi një zgjidhje

Si në çdo sezon tjetër,  grimi është shumë i rëndësishëm për vajzat. Sigurisht që ai duhet të përshtatet me veshjet

Lexo me Shume

(Foto) Bashkëshortet e kryeministrave shqiptarë në Shtëpinë e Bardhë. Zgjedhja e ngjyrave koiçidencë apo…

  (Foto) Bashkëshortet e kryeministrave shqiptarë në Shtëpinë e Bardhë. Zgjedhja e ngjyrave koiçidencë apo…

Melanie Trump  zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përflitet shpeshherë edhe për look-un e saj. Pas çdo

Lexo me Shume

Vajza ju prezantojmë me tendencat më të fundit të xhiboksëve për vjeshtë-dimër 2017-2018

  Vajza ju prezantojmë me tendencat më të fundit të xhiboksëve për vjeshtë-dimër 2017-2018

Tendencat e reja të modës ju drejtojnë nga  xhiboksët “Bomber”. Nëse nuk e keni një të tillë, duhet ta blini

Lexo me Shume

Kush tha që pizhamet e këmishat e natës janë vetëm për të fjetur? Këto modele mund t’i vishni edhe për të dalë

  Kush tha që pizhamet e këmishat e natës janë vetëm për të fjetur? Këto modele mund t’i vishni edhe për të dalë

Pizhamet, këmishat e natës nuk janë vetëm për të fjetur, tashmë ato mund t’i vishni edhe për të dalë. Trendi

Lexo me Shume

Modelet e njohura kanë 10 këshilla për stilin tuaj

  Modelet e njohura kanë 10 këshilla për stilin tuaj

Modelet nga e gjithë bota, përveçse na befasojnë me pamjen e tyre, dinë të kenë edhe shumë stil. Edhe kur

Lexo me Shume

3 mënyrat si të zgjidhni pantallonat e duhura pa i provuar!

  3 mënyrat si të zgjidhni pantallonat e duhura pa i provuar!

Shumë njerëz kërkojnë të zgjedhin numrin e duhur të pantallonave, por nuk kanë dëshirë që të futen në dhomën e

Lexo me Shume

(Intervistë) Stela Sallaku: Ja si përfundova në “Elle UK”…

  (Intervistë) Stela Sallaku: Ja si përfundova në “Elle UK”…

Stela Sallaku është fashion dizajnerja shqiptare e cila na ka befasuar me stilin e saj unik. Në vitin 2014, ajo

Lexo me Shume

Hiqni dorë prej këtyre zgjedhjeve! Përfundimisht kanë dalë nga moda

  Hiqni dorë prej këtyre zgjedhjeve! Përfundimisht kanë dalë nga moda

Kur bëhet fjalë për të zgjedhur veshje ose aksesorë të ndryshëm shumë njerëz kanë një koncept të gabuar për stilin

Lexo me Shume