Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

    Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

Me ndryshimin e stinëve vajzat kujdesen të ndryshojnë edhe pamjen e tyre. Çdo ndryshim fillon nga ngjyra e flokëve për të vazhduar më tej me detajet e ndryshme. Prej disa

Lexo me Shume

7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

    7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

Buzëkuqi nuk mungon asnjëherë në çantën e vajzave, por duhet të dini sesi të zgjidhni pikërisht atë të duhurin. Buzëkuqi ndikon në ndryshimin e tipareve të fytyrës suaj kështu që

Lexo me Shume

Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

    Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

Moda ndryshon shumë  shpejt dhe ky është një problem madhor për të apasionuarit pas saj. Teksa tentojnë të ndjekin modën njerëzit bëjnë disa gabime të mëdha, por ne mund tu

Lexo me Shume

Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

    Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

Grimi është mjaft i rëndësishëm për vajzat por shpeshherë ato nuke  bëjnë pasi ju merr shumë kohë. Të gjithë e dimë se askush nuk ka kohë për të humbur para

Lexo me Shume

Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

    Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

Besojmë se ju kanë rënë në sy disa trende mjaft të çudtishme për vetullat këto kohët e fundit. Nga ngjyrosja e tyre me ngjyra të ndryshme, tek mos-përdorimi i piskatores

Lexo me Shume

Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

    Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

Çdo stinë ka veçantinë e vetë përsa i përket mënyrës se si duhet të kombinohemi dhe lyhemi. Por duke qenë se moda ecën me hapa të shpejtë, shumë herë e

Lexo me Shume

Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

    Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

Jo të gjitha vajzat i kanë mundësitë për të blerë veshje të shtrenjta por ne mund tu japim një zgjidhje. Mjafton të dini si të kombinoni veshjet me njëra tjetrën

Lexo me Shume

Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

    Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

Këpucët janë një pjesë shumë e rëndësishme e veshjes suaj. Duhet të kini kujdes dhe ti kombinoni ato me rrobat. Por ne mund tu tregojmë disa prej këpucëve më in

Lexo me Shume

Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

  Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

Syzet janë një aksesor shumë i rëndësishëm për të gjithë njerëzit. Çdo sezon ne njihemi me tendencat e reja, të

Lexo me Shume

Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

  Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

Shumë vajzë kanë një garderob të tejmbushur dhe kështu shkaktohet një rrëmujë e madhe. Ato veshin të njëjtat gjëra pasi

Lexo me Shume

Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

  Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

Koha ikën shumë shpejt dhe pa u kuptuar. Bashkë me kohën ndryshon edhe stili. Çdo stil bazohet në gjërat më

Lexo me Shume

Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

  Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

Shumë prej vajzave nuk preferojnë të veshin çizme në pranverë pasi mendojnë se nuk është periudha e duhur. Por në

Lexo me Shume

Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

  Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

Verën e kaluar, shtëpitë e modës na prezantuan me trendet e reja të rrobabanjove, disa duken të çuditshme por jo

Lexo me Shume

Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

  Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

Shumë prej dizanjuesve të njohur janë frymëzuar prej trendeve të viteve më parë. Por kjo gjë nuk ndodh vetëm për

Lexo me Shume

Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

  Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

Muajt e verës po afrojnë dhe sigurisht që duhet të përgatitemi për  në plazh. Çdo vit shtëpitë e modës na

Lexo me Shume

Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

  Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

Pranvera ka ardhur zyrtarisht dhe bashkë me të janë prezantuar edhe trendet e reja të flokëve. Këtë pranvere trendi i

Lexo me Shume

Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

  Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

U mbajt dje në mbrëmje ceremonia e 90-të e ndarjes së çmimeve Oscars. Por siç e dimë, në këtë event

Lexo me Shume

Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

  Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

Vajzat janë fiksuar pas xhinseve të ngushta, por duhet të kenë parasysh se ekzistojnë me mijëra modele të tjera xhinsesh.

Lexo me Shume

(Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

  (Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

Moda ndryshon sezon pas sezoni, e vetmja gjë që mbetet prej saj janë modelet. Modelet përfaqësojnë “llojet” e njerëzve të

Lexo me Shume

VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

  VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

Mbrëmjen e djeshme, në tapetin e kuq të Brit Aëards kanë parakaluar shumë personazhe të njohur. Gjatë momentit të parakalimit

Lexo me Shume

Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

  Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për të kombinuar veshjen tuaj. Madje për vajzat ato janë shumë të rëndësishme, kush ka

Lexo me Shume