Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

    Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

Pranvera ka ardhur zyrtarisht dhe bashkë me të janë prezantuar edhe trendet e reja të flokëve. Këtë pranvere trendi i flokëve quhet  “lëng frutash”,tingëllon paksa e çuditshme por me të

Lexo me Shume

Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

    Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

U mbajt dje në mbrëmje ceremonia e 90-të e ndarjes së çmimeve Oscars. Por siç e dimë, në këtë event të madh, përpos fituesve dhe të gjitha lajmeve që prodhohen

Lexo me Shume

Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

    Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

Vajzat janë fiksuar pas xhinseve të ngushta, por duhet të kenë parasysh se ekzistojnë me mijëra modele të tjera xhinsesh. Këtë pranverë, shtëpitë e modës kanë përzgjedhur xhinset e gjera

Lexo me Shume

(Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

    (Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

Moda ndryshon sezon pas sezoni, e vetmja gjë që mbetet prej saj janë modelet. Modelet përfaqësojnë “llojet” e njerëzve të cilat shihen si më të përshtatshmet për të prezantuar më

Lexo me Shume

VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

    VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

Mbrëmjen e djeshme, në tapetin e kuq të Brit Aëards kanë parakaluar shumë personazhe të njohur. Gjatë momentit të parakalimit dhe fotografimit nuk mund të mos vihej re edhe veshja

Lexo me Shume

Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

    Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për të kombinuar veshjen tuaj. Madje për vajzat ato janë shumë të rëndësishme, kush ka më shumë këpucë është me fat. Por a i dini

Lexo me Shume

A jeni gati për vetullat “bisht peshku”? Trendi që do tu rrëmbejë zemrën…

    A jeni gati për vetullat “bisht peshku”? Trendi që do tu rrëmbejë zemrën…

Menduat se këtë vit nuk do të kishte një trend të ri për vetullat tuaja? E Keni gabim, së fundmi jeni njohur me trende të ndryshme për flokët apo sytë.

Lexo me Shume

Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

    Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për tu kombinuar me veshjen e çdo vajze. Përveç se të bukura ato kërkojnë këpucë të rehatshme dhe komode. Të qëndrosh mbi taka nuk është

Lexo me Shume

Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

  Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

2018 na ka prezantuar me trendet më të bukura ndër vite. E mbani mënd, dikur kemi qenë të fiksuara pas

Lexo me Shume

10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  Edhe pak ditë na ndajnë nga Dita e të Dashuruarve dhe që tani kanë filluar të na rrotullohen në

Lexo me Shume

Trendi i fundit: Make up me insekte të ngordhura! Do ta provonit?

  Trendi i fundit: Make up me insekte të ngordhura! Do ta provonit?

Kur vjen fjala tek grimi vajzat i kushtojnë shumë rëndësi. Madje shumë prej tyre përpiqen që të shpikin tendenca të

Lexo me Shume

Personazhet e famshme ju tregojnë modelet më “in” të flokëve. Provojini!

  Personazhet e famshme ju tregojnë modelet më “in” të flokëve. Provojini!

Kur keni flokë të gjatë, mund të zgjidhni çdo model që dëshironi. Ndonjëherë edhe floku i gjatë bëhet i mërzitshëm

Lexo me Shume

Ndonse të kolme, mund të dukeni bukur me këto rrobabanjo!

  Ndonse të kolme, mund të dukeni bukur me këto rrobabanjo!

Jo të gjitha vajzat kanë linja perfekte dhe shpeshherë teksa zgjedhin rrobabanjot e tyre kanë shumë probleme. Ato dëshirojnë të

Lexo me Shume

(Foto) Trendet e reja Pranverë-Verë 2018, e sigurt që nuk do tu zhgënjejnë!

  (Foto) Trendet e reja Pranverë-Verë 2018, e sigurt që nuk do tu zhgënjejnë!

Trendet e reja Pranverë- Verë 2018 janë zgjedhje shumë të guximshme, të ndritshme dhe të bukura. Stilistët e shtëpive të

Lexo me Shume

Palltot “deve” nuk do të dalin kurrë nga moda! Ja modelet që do ti adhuroni…

  Palltot “deve” nuk do të dalin kurrë nga moda! Ja modelet që do ti adhuroni…

Palltot “deve” nuk dalin kurrë nga moda dhe këtë gjë e dimë shumë mirë. Mjaafton që ju të kini një

Lexo me Shume

Nuk dini çfarë të vishni mbrëmjen e ndërrimit të viteve? Ne do tu ndihmojmë!

  Nuk dini çfarë të vishni mbrëmjen e ndërrimit të viteve? Ne do tu ndihmojmë!

Nata e ndërrimit të viteve është një mbrëmje festive mjaft e veçantë. Por edhe atë natë vajzat i shqetëson e

Lexo me Shume

Trendi më i ri i veshjeve të dimrit, fiksues por tepër acarues!

  Trendi më i ri i veshjeve të dimrit, fiksues por tepër acarues!

Tashmë është kthyer në zakon që ngjyrat që mbizotërojnë më së shumti në festat e fundvitit janë e kuqja, jeshilja

Lexo me Shume

E keni vendosur çfarë do të vishni për natën e Vitit të Ri? Ja disa ide briliante!

  E keni vendosur çfarë do të vishni për natën e Vitit të Ri? Ja disa ide briliante!

Të gjitha vajzat kanë dëshirë që mbrëmjen e Vitit të Ri të shkëlqejnë. E për këtë ju duhet një veshje

Lexo me Shume

Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…

  Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…

Grimi është shumë i rëndësishëm për të gjithë vajzat. Por jo çdo kush di ta bëjë atë në mënyrë perfekte.

Lexo me Shume

Veshja po jua prish foton! Këto janë ngjyrat që duhet të zgjidhni në kombinim për të shkrepur një foto perfekte

  Veshja po jua prish foton! Këto janë ngjyrat që duhet të zgjidhni në kombinim për të shkrepur një foto perfekte

Fotot janë shumë të rëndësishme, sidomos për vajzat të cilat dëshirojnë të postojnë çdo moment foto në rrjetet sociale. E

Lexo me Shume

“Daily Mail “ironizon: Shqiptaret në “AMA”, të veshura si për Halloween

“Daily Mail “ironizon: Shqiptaret në “AMA”, të veshura si për Halloween

Mbrëmjen e djeshme, mes shumë personazhesh të ftuar në “American Music Awards” kanë qenë edhe dy këngëtaret e njohura shqiptare;

Lexo me Shume