Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Vidhni të gjithë vëmendjen me këto 5 kombinime për ditët e para të shtatorit!

    Vidhni të gjithë vëmendjen me këto 5 kombinime për ditët e para të shtatorit!

Një fund deri në gju me vija dhe një bluzë me mëngë të gjata E këndshme dhe e përshtatshme për punë, një fund deri te gjura me ngjyra me një

Lexo me Shume

Trendi i ri i momentit! Veshja që do ju bëj të dukeni cool e që me patjetër duhet ta keni

    Trendi i ri i momentit! Veshja që do ju bëj të dukeni cool e që me patjetër duhet ta keni

Kompania e njohur e veshjve SPANX sapo ka lançuar dizajnin më stil të streçeve me ngjyrë. Brandi mjaft i përphapur  para një viti ka shënuar shifra të larta të shitjeve

Lexo me Shume

Flokët bisht i kanë rezistuar trendeve të të gjitha kohërave. Ja modelet më “in” të spikatura edhe nga VIP-at

    Flokët bisht i kanë rezistuar trendeve të të gjitha kohërave. Ja modelet më “in” të spikatura edhe nga VIP-at

Flokët bisht janë një ndër trendet që i kanë rezistuar kohës. Përveç se komode ato  mund të stilohen lehtësisht. Madje janë një model perfekt edhe nëse flokët tuaj nuk janë

Lexo me Shume

(Foto) Jeni në kërkim të dikujt që t’ju frymëzojë? Ju tregojmë 8 blogger-et e modës që duhet t’i ndiqni patjetër në Instagram!

    (Foto) Jeni në kërkim të dikujt që t’ju frymëzojë? Ju tregojmë 8 blogger-et e modës që duhet t’i ndiqni patjetër në Instagram!

Një blog i ri mode hapet çdo minutë, ose të paktën ashtu duket. Konkurrenca është shumë e madhe, por janë disa prej tyre që spikasin gjithnjë me stilin që kanë.

Lexo me Shume

Këshillat e bukurisë që nënat u dhanë vajzave të famshme, ja vlejnë ti provoni!

    Këshillat  e bukurisë që nënat u dhanë vajzave të famshme, ja vlejnë ti provoni!

Ne mendojmë se vajzave të njohur u qëndrojnë parukierët tek koka nga mëngjesi në darkë, por veç kësaj duhet të kemi parasysh se bukuria e tyre ka filluar që teksa

Lexo me Shume

Meqë Rihanna ndryshoi trendin e vetullave, le të bëhemi pak nostalgjik e të rikujtojmë stilet më “in” ndër vite

    Meqë Rihanna ndryshoi trendin e vetullave, le të bëhemi pak nostalgjik e të rikujtojmë stilet më “in” ndër vite

Ditën e sotme ka bërë namin në media trend i ri  që sapo na ka prezantuar Rihanna, në fakt për ne nuk është edhe aq i ri, duke qenë se

Lexo me Shume

Mozzik është më detajist seç mendonim! Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e tij

    Mozzik është më detajist seç mendonim! Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e tij

Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e Mozzik! Mozzik është një ndër reperët më të dashur për publikun. Pavarësisht problemeve që pati me labelin “On Records” ku dhe ishte

Lexo me Shume

18 sugjerime që nuk duhet t’i humbësh! Vishu mirë, vishu stil! Këtë verë zgjidh të bardhën

    18 sugjerime që nuk duhet t’i humbësh! Vishu mirë, vishu stil! Këtë verë zgjidh të bardhën

Kur është fjala për modën, ne tentojmë të thyejmë rregullat në vend që t’i ndjekim ato. Nëse ju jeni një nga ata persona që u pëlqen të ndjekin rregullat atëherë

Lexo me Shume

Vajzat e famshme na tregojnë 7 modelet perfekte të flokëve për këto ditë të nxehta vere

Sikur të mos mjaftojë e gjithë vapa që ndjejmë në trup, flokët e gjatë në verë duket se janë shqetësim

Lexo me Shume

Ju tregojmë produktet kozmetike nën 10 dollarë që përdor Kim Kardashian dhe mund të bëjnë magji dhe për juve 

  Ju tregojmë produktet kozmetike nën 10 dollarë që përdor Kim Kardashian dhe mund të bëjnë magji dhe për juve 

Kim Kardashian sapo ka treguar se në fakt look-un e saj mund ta arrini me çdo buxhet që mund të

Lexo me Shume

Bëja vetes qejfin dhe zbukuro garderobën tënde! Kjo veshje nuk duhet t’ju mungojë

  Bëja vetes qejfin dhe zbukuro garderobën tënde! Kjo veshje nuk duhet t’ju mungojë

E keni dollapin plot por vijoni të thoni se nuk keni çfarë të vishni? Mendoni se garderoba e verës së

Lexo me Shume

9 rregulla për veshjen në këtë valë të nxehti

  9 rregulla për veshjen në këtë valë të nxehti

Kur temperaturat vetëm rriten, ajo që duhet të bëni është të përzgjidhni me kujdes veshjen tuaj, edhe në fundjavë. Ju

Lexo me Shume

“Sex and the City” jo vetëm një film, por edhe një manual mode! Ja leksionet që morëm prej Carrie Bradshaw…

  “Sex and the City” jo vetëm një film, por edhe një manual mode! Ja leksionet që morëm prej Carrie Bradshaw…

“Sex and the City” ka qenë një ndër filmat që rrëmbeu zemrat e të gjitha vajzave. Ai nuk ishte thjesht

Lexo me Shume

Rihanna sapo na tregoi recetën e ‘makeup’-it për një pamje flirtuese si ajo në këtë foto

  Rihanna sapo na tregoi recetën e ‘makeup’-it për një pamje flirtuese si ajo në këtë foto

Në kategoritë e makeup-it, kudo në botë, çdo ditë e më shumë po bëhet gjithmonë më i famshëm, ai që

Lexo me Shume

Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

  Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

Me ndryshimin e stinëve vajzat kujdesen të ndryshojnë edhe pamjen e tyre. Çdo ndryshim fillon nga ngjyra e flokëve për

Lexo me Shume

7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

  7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

Buzëkuqi nuk mungon asnjëherë në çantën e vajzave, por duhet të dini sesi të zgjidhni pikërisht atë të duhurin. Buzëkuqi

Lexo me Shume

Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

  Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

Moda ndryshon shumë  shpejt dhe ky është një problem madhor për të apasionuarit pas saj. Teksa tentojnë të ndjekin modën

Lexo me Shume

Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

  Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

Grimi është mjaft i rëndësishëm për vajzat por shpeshherë ato nuke  bëjnë pasi ju merr shumë kohë. Të gjithë e

Lexo me Shume

Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

  Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

Besojmë se ju kanë rënë në sy disa trende mjaft të çudtishme për vetullat këto kohët e fundit. Nga ngjyrosja

Lexo me Shume

Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

  Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

Çdo stinë ka veçantinë e vetë përsa i përket mënyrës se si duhet të kombinohemi dhe lyhemi. Por duke qenë

Lexo me Shume

Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

  Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

Jo të gjitha vajzat i kanë mundësitë për të blerë veshje të shtrenjta por ne mund tu japim një zgjidhje.

Lexo me Shume