Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Stilisti që bën çdo femër të ndihet mbretëreshë

Stilisti që bën çdo femër të ndihet mbretëreshë

  Konstatin Bogomolov është një stilist dhe make-up artist i talentuar nga Riga, Letoni. Ai ka në pronësi një shkollë bukurie, ku merr si modele çdo femër, pavarësisht pamjes apo

Lexo me Shume

8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

    8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

Kush tha se streçet nuk vishen si pantallona?! Kur keni një ditë të lodhshme para mund të zgjidhni të vishni streçe për të qenë komode. Për sa kohë mbani parasysh

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër “sfungjerin e topuzit”

    (VIDEO) Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër “sfungjerin e topuzit”

A nuk e urreni kur ju duhet të përdorni një furçë për të bërë më shumë ngjyra dhe për të dhënë hije te sytë? Toni i syve nuk mund të

Lexo me Shume

 Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

      Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

  Moda e konturimit vazhdon të përhapet mes artistëve të kozmetikës. Trendi i konturimit i bërë nga artistja e konturimit në Youtube, Bela De Lune, tani është një trend viral

Lexo me Shume

Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

    Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

Të gjitha vajzat që kanë gjoks të vogël dhe më parë e fshihnin, le ta shijojnë këtë pranverë larg komplekseve sepse trendi i ri është i gjithi vetëm për ato.

Lexo me Shume

Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

    Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

Fundi treçereksh është një nga trendet e kësaj pranvere. Prej kohësh këto funde janë zgjedhur nga stilistët dhe të famshmit. Por fundet me gjatësi deri te mesi i kërcirit, në

Lexo me Shume

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

  A jeni të gjithë dakord se kapëset e vogla me flutura janë ende në modë, pavarësisht faktit se i keni përdorur në shkollën fillore? Në ditët e sotme, vajzat

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

    Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

Pranvera, stina e luleve dhe e ngjyrave. Kur dilni për pazar shpeshherë blini atë që ju pëlqen, disa të tjerë vendosin të bëjnë një listë me gjërat e nevojshme, kurse

Lexo me Shume

Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Është shumë e vështirë pjesa kur duhet të bësh ndryshime në gardërobë. Këtë pranverë qëndroni te veshjet me lule

Lexo me Shume

5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

  5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

Duku si një tip një milion dollarësh çdo ditë! Ndërkohë që kuleta jote numëron një shifër të limituar, është ende

Lexo me Shume

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

  11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër. Por nuk është

Lexo me Shume

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

  Të kombinosh aksesorët  me veshjet nuk është aq e thjeshtë sa duket. A shkon kjo çantë me këto çizme?

Lexo me Shume

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbrëmjen e djeshme, stilisti Valdrin Sahiti prezantoi koleksionin e ri në një sfilatë të organizuar në Prishtinë. Mes të ftuarve

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

  5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si

Lexo me Shume

(VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

  (VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për të bërë flokët ombre. Një parukier në Stamboll ka postuar videon e procesit

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

  “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion

Lexo me Shume

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

  Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Një periudhë e vështirë është ajo e ndërrimit të stinëve. Kur kalojmë nga dimri në pranverë, ditët akoma pak të

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

  Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Shpeshherë vajzat kanë probleme në kombinimin e veshjes që t’i përshtatet formës së trupit.  Vajzat e shëndetshme mendojnë se

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume