Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

  Të kombinosh aksesorët  me veshjet nuk është aq e thjeshtë sa duket. A shkon kjo çantë me këto çizme? Po këta  vathë të punuar me këtë gjerdan? Për t’u

Lexo me Shume

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbrëmjen e djeshme, stilisti Valdrin Sahiti prezantoi koleksionin e ri në një sfilatë të organizuar në Prishtinë. Mes të ftuarve të shumtë nuk do të mungonin edhe njerëz të famshëm

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

    5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin janë pjesë e pandarë e modës. Megjithatë nuk janë aq

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

    10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si zakonisht: A është kjo për shkak se ata janë të

Lexo me Shume

(VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

    (VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për të bërë flokët ombre. Një parukier në Stamboll ka postuar videon e procesit të tij në Instagram. Ai zgjedh të përdorë mjete tradicionale

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

    “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion Week. Modën mund ta krijosh siç të pëlqen ty. Modë

Lexo me Shume

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

    Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Një periudhë e vështirë është ajo e ndërrimit të stinëve. Kur kalojmë nga dimri në pranverë, ditët akoma pak të ftohta nuk të japin shumë mundësi zgjedhjesh derisa koha të

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

    Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë gardërobës tuaj këtë pranverë. Stilistët dhe fashionistet më të njohura

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Shpeshherë vajzat kanë probleme në kombinimin e veshjes që t’i përshtatet formës së trupit.  Vajzat e shëndetshme mendojnë se

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume

10 llojet e këpucëve që çdo femër duhet t’i ketë

  10 llojet e këpucëve që çdo femër duhet t’i ketë

  . Një vit më parë, sandalet me rripa u zëvendësuan nga këpucët e sheshta dhe çizmet e gjata u

Lexo me Shume

Do të jesh një nuse e ASOS këtë verë?

Shumë çifte janë të etur për ekstravagancën. Çmimet e fustaneve të nuseve janë goxha të kripura. Por nuk është e

Lexo me Shume

Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

  Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

  Çdo gjë të bardhë Ka kaq shumë ngjyra për të zgjedhur, nuk është vetëm e bardha në dollapin tuaj.

Lexo me Shume

11 trende që duhet të provoni para se të mbushni 30 vjet

Në moshën 20-vjeçare duhet dhe mund të eksperimentosh me veshjen. Është mosha për të parë botën dhe për të qeshur

Lexo me Shume