Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Kur gatimi është “fashion”

Kur gatimi është “fashion”

Të kesh pasion gatimin do të thotë ti japësh vetes mundësinë të bësh art jo vetëm në kuzhinë por me gjithcka që të rrethon. Këtë e vërteton më së miri

Lexo me Shume

Mbretëresha Elizabeth II ka me qindra canta nga marka e preferuar

    Mbretëresha Elizabeth II  ka me qindra canta nga marka e preferuar

Shumica e femrave kanë një cantë që është  e përkryer për aktivitetet e ditës. Por ky fenomen ndryshon për një mbretëreshë, e cila shfaq një dashuri të madhe për aksesorët,

Lexo me Shume

5 veshje të Rihannës që mund t’i vishni edhe në zyrë

    5 veshje të Rihannës që  mund t’i vishni edhe në zyrë

Rihanna, kur bëhet fjalë për stil, është si një kameleon. Këngëtarja, një herë shfaqet me veshje serioze dhe një herë shumë seksi. Disa nga veshjet e saj (pjesa më e

Lexo me Shume

“Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

    “Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

Në javët e modës nuk ka mbetur pa u vënë re edhe stili i ri i xhaketave të quajtura “Bomber”. Çdo stilist është frymëzuar për krijimin e “Bomber”-it duke stiluar

Lexo me Shume

Tri mënyra për të vendosur blush-in

    Tri mënyra për të vendosur blush-in

Pranvera erdhi dhe blush-i është miku më i mirë për një pamje të shëndetshme dhe joshëse. Strukturoni fytyrën duke filluar nga faqet, përmirësoni formën, përpunoni në formë ovale, reduktoni defektet

Lexo me Shume

Të ndihesh si në përralla! Ja fustanet më të bukur të nusërisë

Të ndihesh si në përralla! Ja fustanet më të bukur të nusërisë

  Dasma e oligarkut rus Said Gutseriev dhe Khadija Uzhakhova këtë fundjavë ka kushtuar 1 miliard $. Ajo kishte veshur një fustan të mrekullueshëm Elie Saab me vlerë 18.000 £,

Lexo me Shume

Stilisti që bën çdo femër të ndihet mbretëreshë

Stilisti që bën çdo femër të ndihet mbretëreshë

  Konstatin Bogomolov është një stilist dhe make-up artist i talentuar nga Riga, Letoni. Ai ka në pronësi një shkollë bukurie, ku merr si modele çdo femër, pavarësisht pamjes apo

Lexo me Shume

8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

    8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

Kush tha se streçet nuk vishen si pantallona?! Kur keni një ditë të lodhshme para mund të zgjidhni të vishni streçe për të qenë komode. Për sa kohë mbani parasysh

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër “sfungjerin e topuzit”

  (VIDEO) Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër “sfungjerin e topuzit”

A nuk e urreni kur ju duhet të përdorni një furçë për të bërë më shumë ngjyra dhe për të

Lexo me Shume

 Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

    Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

  Moda e konturimit vazhdon të përhapet mes artistëve të kozmetikës. Trendi i konturimit i bërë nga artistja e konturimit

Lexo me Shume

Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

  Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

Të gjitha vajzat që kanë gjoks të vogël dhe më parë e fshihnin, le ta shijojnë këtë pranverë larg komplekseve

Lexo me Shume

Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

  Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

Fundi treçereksh është një nga trendet e kësaj pranvere. Prej kohësh këto funde janë zgjedhur nga stilistët dhe të famshmit.

Lexo me Shume

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

  A jeni të gjithë dakord se kapëset e vogla me flutura janë ende në modë, pavarësisht faktit se i

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

  Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

Pranvera, stina e luleve dhe e ngjyrave. Kur dilni për pazar shpeshherë blini atë që ju pëlqen, disa të tjerë

Lexo me Shume

Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Është shumë e vështirë pjesa kur duhet të bësh ndryshime në gardërobë. Këtë pranverë qëndroni te veshjet me lule

Lexo me Shume

5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

  5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

Duku si një tip një milion dollarësh çdo ditë! Ndërkohë që kuleta jote numëron një shifër të limituar, është ende

Lexo me Shume

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

  11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër. Por nuk është

Lexo me Shume

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

  Të kombinosh aksesorët  me veshjet nuk është aq e thjeshtë sa duket. A shkon kjo çantë me këto çizme?

Lexo me Shume

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbrëmjen e djeshme, stilisti Valdrin Sahiti prezantoi koleksionin e ri në një sfilatë të organizuar në Prishtinë. Mes të ftuarve

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

  5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si

Lexo me Shume