Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Shtëpitë e vogla të modës paraqesin veshjet më të mira në “Met Gala”

Shtëpitë e vogla të modës paraqesin veshjet më të mira në “Met Gala”

Shumë shtëpi të mëdha të modës, si Givenchy, Balmain, Moschino kanë ekspozuar fustanet e tyre në “Met Gala”. Por “Met Gala” ka ndihmuar edhe shumë shtëpi të vogla mode që

Lexo me Shume

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

Gjatë gjithë kohës jeni munduar të arrini atë vizën perfekte të penelit të syve? Gjithë kohës ndiqni këshilla dhe video në Youtube për të perfeksionuar saktësinë e dorës tuaj kur

Lexo me Shume

Ç’të veshim në një javë?

Ç’të veshim në një javë?

Gardëroba e javës ndryshon nga disa elemente: puna që bëjmë, vendi ku jetojmë, trupi që kemi dhe tiparet. Por si e dimë që e kemi bërë zgjedhjen e duhur kur

Lexo me Shume

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

Siria është ndoshta vendi më i përfolur i momentit për shkak të luftës, refugjatëve dhe gjithçka lidhet me këto trazira. Por përtej kësaj, Siria është një vend me kulturë dhe

Lexo me Shume

Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar

    Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar

Është vetëm 13 vjeç, një nxënës model në lëndët shkencore, megjithatë duket se diku tjetër ai ndihet më i përmbushur. Adoleshenti Musli Karaliti nga Ferizaj, ka arritur të krijojë klientelën

Lexo me Shume

Ja si të zgjidhni reçipetat e duhura

Ja si të zgjidhni reçipetat e duhura

Shpeshherë kërkojmë të veshim bluza ose fustane  të hapura, të mbyllura, të holla, të trasha. Por gjithmonë hasim një problem.  Çfarë reçipetash duhet të veshim?  Fatmirësisht ekzistojnë lloje të ndryshme

Lexo me Shume

Nuk ju pëlqejnë xhinset, por do të adhuroni trendet e reja

Nuk ju pëlqejnë xhinset, por do të adhuroni trendet e reja

Jo të gjitha vajzat i pëlqejnë veshjet prej xhinsi. Por këtë sezon xhinsi vjen ndryshe, jo ashtu siç jeni mësuar.  Xhinse me lule me dekore dhe shumë të bukura për

Lexo me Shume

Sandalet që duhet t’i ketë çdo femër këtë verë

Sandalet që duhet t’i ketë çdo femër këtë verë

Me fillimin e sezonit veror këpucët bëhen të padurueshme për shkak të vapës. Sandalet janë një zgjedhje shumë e mirë. Sandalet e vitit 2016 janë shumë komode dhe nuk duhet

Lexo me Shume

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet e bardha?

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet  e bardha?

E bardha është një ngjyrë shumë në modë vitet e fundit. E bardha, ngjyra e paqes dhe e pastërtisë, është shumë

Lexo me Shume

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Kur përmenden “culottes” (kilotat) mund të imagjinoni nënën tuaj në vitet 1970. Por në ditët e sotme ato mund të

Lexo me Shume

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Getat me ngjyrë mishi shpesh janë kontestuar nga vajzat sepse pavarësisht se janë të nevojshme nuk zgjidhin një problem kryesor:

Lexo me Shume

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

Ju sapo keni përfunduar intervistën dhe keni fituar vendin e punës.  Të qënit një vajzë e re dhe me një

Lexo me Shume

Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

  Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

Korrektori është një produkt shumë i rëndësishëm për femrat. Mund të quhet shpëtimtari i tyre madje, sepse fsheh aknet e

Lexo me Shume

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinimi perfekt i ngjyrave është çelësi i një imazhi të përsosur. Kur shohim shumë ngjyra e kemi të vështirë t’i

Lexo me Shume

“Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

  “Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

Sezoni i plazhit do edhe një muaj të fillojë. Nëse nuk keni menduar ende për rrobat banjës për këtë sezon

Lexo me Shume

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Trendet e ’90-s janë rikthyer bujshëm këtë sezon, duke filluar që nga rrobat deri tek aksesorët. Varëset pas qafës (Choker)

Lexo me Shume

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

Çdo trend që është ndjekur dikur është duke u kthyer përsëri dhe po pushton faqet e mëdha të modës. E

Lexo me Shume

Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

  Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

Vera po vjen dhe  bashkë me të vijnë edhe disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj. Dekorimet me lule dhe

Lexo me Shume

Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

  Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

Shalli është një aksesor shumë i rëndësishëm, sidomos në stinën e pranverës. Shalli u vjen në ndihmë vajzave për të

Lexo me Shume

Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

  Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

Është e vështirë për një vajzë të bëjë zgjedhjen e duhur për të bërë make up-in apo për t’u veshur.

Lexo me Shume

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

  Festivali Coachella i artit dhe muzikës është një event që organizohet çdo vit në  Empire Polo Club në Kaliforni,

Lexo me Shume