Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

    Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

Shalli është një aksesor shumë i rëndësishëm, sidomos në stinën e pranverës. Shalli u vjen në ndihmë vajzave për të rregulluar flokët. Ato kërkojnë të ndryshojnë imazhin dhe shalli është

Lexo me Shume

Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

    Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

Është e vështirë për një vajzë të bëjë zgjedhjen e duhur për të bërë make up-in apo për t’u veshur. Shumë vajza kërkojnë të jenë sa më natyrale. Make up-i

Lexo me Shume

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

  Festivali Coachella i artit dhe muzikës është një event që organizohet çdo vit në  Empire Polo Club në Kaliforni, në shkretëtirën e Kolorados.  Eventi përfshin shumë zhanre të muzikës,

Lexo me Shume

Si u vesh Armina Mevlani në Coachella? Ja si e gjykon stilistja Stela Sallaku

Si u vesh Armina Mevlani në Coachella? Ja si e gjykon stilistja Stela Sallaku

  Armina Mevlani ka qenë e vetmja shqiptare e pranishme në një ndër eventet më të rëndësishme muzikore në SHBA. “Coachella”, festivali që mbledh emrat më të njohur të muzikës,

Lexo me Shume

Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

    Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

Vera po vjen dhe në këtë periudhë flokët kanë nevojë për trajtime të veçanta. Fillimisht zgjidhni ngjyrën që ju përshtatet dhe që është trend i verës 2016. Ndonjëherë zgjidhni një

Lexo me Shume

Këpucët që ju duhen!

Këpucët që ju duhen!

Shohim çdo ditë modele të reja këpucësh, duke filluar nga këpucët me platformë e deri te pandoflat. Këpucët janë një zgjedhje që çdo vajzë e bën me shumë kujdes dhe

Lexo me Shume

Kur Kate Middleton bën të njëjtat zgjedhje si ne…

Kur Kate Middleton bën të njëjtat zgjedhje si ne…

Na ka ndodhur vërtet të habitemi çdo herë që Dukesha e Kembrixhit  ka veshur një veshje të bukur për herë të dytë, apo të tretë. Media shpesh e bën të

Lexo me Shume

5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

    5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

Make up-i është shumë i rëndësishëm për femrat. Por shpesh kur blejmë produkte kozmetike nuk e dimë se çfarë jemi duke blerë. Ne nuk i kontrollojmë produktet, madje as ata që

Lexo me Shume

Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

  Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

Xhaketat me rrip janë një zgjedhje perfekte për këtë sezon. Shpesh duket e vështirë me ndryshimin e kohës të kalojmë

Lexo me Shume

5 trendet që do t’ju shoqërojnë këtë pranverë

5 trendet që do t’ju shoqërojnë këtë pranverë

Pranvera po vjen dhe problem qëndron çfarë duhet të blejmë këtë sezon. Pyesim veten se cilat janë trendet dhe stilet

Lexo me Shume

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ato të dyja janë në qendër të vëmendjes së të rinjve për stilin e tyre, duke frymëzuar kështu mijëra vajza.

Lexo me Shume

(VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

  (VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

Ndodhi edhe kjo! Konturimi është trendi i fundit. Është folur për konturim të fytyrës, qafës, veshëve, u habitëm kur pamë

Lexo me Shume

Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

  Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

Pak kohë më parë ju patëm “ngacmuar” me videot dhe fotot e koleksionit të ri të veshjeve nga Beyonce, në

Lexo me Shume

Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

  Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

“Bomber” nuk janë të vetmet xhaketa në modë këtë sezon. Xhaketa xhins është po ashtu një trend që duhet ta

Lexo me Shume

Nëse po kërkoni stilist mos shkoni larg. Babai është zgjedhja ideale!

Nëse po kërkoni stilist mos shkoni larg. Babai është zgjedhja ideale!

Marrëdhënia me prindërit është thelbësore në çdo periudhë të jetës, sidomos në adoleshencë apo gjithë periudhën nga lindja deri sa

Lexo me Shume

Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

  Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

Trendet e fundit pranverore, duke filluar nga dizenjot me lule dhe deri te xhinset, na bëjnë të kemi një shumëllojshmëri

Lexo me Shume

Stili pranveror: Si mund të vishni dhe kombinoni ngjyrat

  Stili pranveror: Si mund të vishni dhe kombinoni ngjyrat

Ngjyrat janë zgjedhja kryesore që ju duhet të bëni këtë pranverë. Por kur mendojmë për kombinimin e tyre duket e

Lexo me Shume

Konturimi i këmbëve, trendi ekstrem i make up-it

  Konturimi i këmbëve, trendi ekstrem i make up-it

Si fillim bëri shumë bujë trendi i konturimit të fytyrës. Por nuk mjaftoi vetëm kjo që trendi i konturimit të

Lexo me Shume

10 xhaketa klasike që duhet ti keni me patjetër në garderobën tuaj

  10 xhaketa klasike që duhet ti keni me patjetër në garderobën tuaj

Xhaketat prej xhinsi, stofi, lëkure etj janë një investim me shumë vlerë. Këto modele xhaketash nuk duhet t’ju mungojnë në

Lexo me Shume

Kur gatimi është “fashion”

Kur gatimi është “fashion”

Të kesh pasion gatimin do të thotë ti japësh vetes mundësinë të bësh art jo vetëm në kuzhinë por me

Lexo me Shume

Mbretëresha Elizabeth II ka me qindra canta nga marka e preferuar

  Mbretëresha Elizabeth II  ka me qindra canta nga marka e preferuar

Shumica e femrave kanë një cantë që është  e përkryer për aktivitetet e ditës. Por ky fenomen ndryshon për një

Lexo me Shume