Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Ende në trend, 8 daljet e fundit të vajzave të showbizit na treguan si të jesh stil me një kostum

    Ende në trend, 8 daljet e fundit të vajzave të showbizit na treguan si të jesh stil me një kostum

Kush tha që dukesh elegante vetëm me një fustan pas trupi? Trendi i vitit të shkuar na tregoi se vajzat duken mjaft stil të veshura dhe me një kostum serioz.

Lexo me Shume

(Foto)2000 orë punë apo 3000 petale, ja çfarë duhet për të krijuar fustanet e pasarelave botërore

    (Foto)2000 orë punë apo 3000 petale, ja çfarë duhet për të krijuar fustanet e pasarelave botërore

Pasarelat ndërkombëtare janë të pasura me kombinime fantastike dhe fustane të pakrahasueshme. Por përtej asaj që duket bukur, fshihet një punë e madhe të cilën e harrojmë. Më poshtë ju

Lexo me Shume

Çfarë ngjyrash të vishni në bazë të pigmentit tuaj të lëkurës dhe flokëve?

    Çfarë ngjyrash të vishni në bazë të pigmentit tuaj të lëkurës dhe flokëve?

Shihni një fustan që është i mrekullueshëm në manekin, por kur e provoni ka diçka që nuk shkon? Ka disa ngjyra që kurrë nuk i vishni dhe pse nuk e

Lexo me Shume

U vendos! Këto janë 10 trendet e 2019 që duhet t’i bëni tuajat menjëherë

    U vendos! Këto janë 10 trendet e 2019 që duhet t’i bëni tuajat menjëherë

2019 sapo ka hyrë dhe nëse disa tendenca të vitit të shkuar do t’i vendosim shumë shpejt në fund të dollapit, të tjera nuk do thonë fjalët e fundit por

Lexo me Shume

10 personazhet e veshur më keq në “Golden Globes 2019”!

    10 personazhet e veshur më keq në “Golden Globes 2019”!

Pas personazheve të veshur më mirë në “Golden Globe 2019”, janë edhe personazhet të cilët janë përzgjedhur si ata të veshur më keq. Mes tyre nuk mungojnë as emrat më

Lexo me Shume

Veshjet më të mira të personazheve që parakaluan në tapetin e kuq të “Golden Globe 2019”

    Veshjet më të mira të personazheve që parakaluan në tapetin e kuq të “Golden Globe 2019”

Në përfundim të çdo ceremonie zgjidhen personazhet e veshur më mirë dhe ata më keq. Por le të ndalemi pak tek artistët që u veshën më mirë. Edhe në Golden

Lexo me Shume

(Foto) Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier!

    (Foto) Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier!

Të brendshmet me dantellë ose të quajtura ndryshe lingerie, zhartierët si dhe fustanet e natës prej dantelle u japin vajzave një pamje mjaft joshëse dhe seksi. Madje tani ato mund

Lexo me Shume

Nëse nuk e keni vendosur çfarë të vishni mbrëmjen e ndërrimit të viteve, inspirohuni nga këto ide

    Nëse nuk e keni vendosur çfarë të vishni mbrëmjen e ndërrimit të viteve, inspirohuni nga këto ide

Vetëm pak ditë na ndajnë nga mbrëmja e ndërrimit të viteve, dhe gjetja e veshjes së përshtatshme kthehet shpesh në stresuese. Pavarësisht stilit tuaj, apo vendit ku do të shkoni

Lexo me Shume

Erdhi koha! Ju prezantojmë ngjyrat e flokëve më “in” për 2019

  Erdhi koha! Ju prezantojmë ngjyrat e flokëve më “in” për 2019

Çdo vit ne na prezantohen një shumëllojshmëri tendencash dhe mes tyre duhet të zgjedhim ato që na pëlqejnë dhe na

Lexo me Shume

Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

  Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

Trendet e vjeshtës dhe dimrit 2018-2019 u prezantuan kohë më parë nga pasarelat e modës në botë. Disa prej tyre

Lexo me Shume

Trendi më i ri në të veshur është ky fund që ka pushtuar Instagramin

  Trendi më i ri në të veshur është ky fund që ka pushtuar Instagramin

Kuptohet që një veshje po kthehet në trend kur e sheh kudo në Instagram. Në kohë për festën e zyrës

Lexo me Shume

5 kombinime veshjesh për 5 ditët e ftohta që na presin këtë javë

  5 kombinime veshjesh për 5 ditët e ftohta që na presin këtë javë

Moti i ftohtë vonoi, por erdhi menjëherë i furishëm me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore. Dhe njësoj si mua,

Lexo me Shume

Të vishesh me stil francez? Ju duhen vetëm këto veshje në garderobë dhe voilà!

  Të vishesh me stil francez? Ju duhen vetëm këto veshje në garderobë dhe voilà!

Stili francez i të veshurit adhurohet nga shumë pikërisht për faktin se dukesh bukur pa bërë shumë përpjekje. Dhe për

Lexo me Shume

Festat e Nëntorit me stil, 16 kombinime kuq e zi nga VIP-at shqiptarë

  Festat e Nëntorit me stil, 16 kombinime kuq e zi nga VIP-at shqiptarë

Festat nuk ka pse të jenë të mërzitshme, të shoqëruara vetëm me një darkë të thjeshtë. Që ta ndjeni atmosferën,

Lexo me Shume

Harrojeni dasmën e sotme, këta janë fustanet më madhështorë të dasmave mbretërore të shekullit të fundit!

  Harrojeni dasmën e sotme, këta janë fustanet më madhështorë të dasmave mbretërore të shekullit të fundit!

Frymëzuar nga dasma e sotme mbretërore dhe me një kërkim të vogël, kuptuam se dasmat mbretërore kanë pasur gjithnjë fustane

Lexo me Shume

Si të visheni në zyrë? Jua tregojnë vajzat tona të showbizz-it me këto 9 kombinime!

  Si të visheni në zyrë? Jua tregojnë vajzat tona të showbizz-it me këto 9 kombinime!

Është një fakt i ditur tashmë që kur visheni në mënyrën e duhur, kjo ju bën të ndiheni dhe më

Lexo me Shume

Bëhuni gati, këto janë trendet e aksesorëve për sezonin vjeshtë-dimër 2018!

  Bëhuni gati, këto janë trendet e aksesorëve për sezonin vjeshtë-dimër 2018!

Detajet bëjnë gjithnjë diferencën prandaj një pjesë të rëndësishme të trendeve e zënë dhe aksesorët. Aksesorë me motive të gjetheve

Lexo me Shume

Këto pantallona sapo na bënë ta duam vjeshtën për një arsye më shumë!

  Këto pantallona sapo na bënë ta duam vjeshtën për një arsye më shumë!

Zyrtarisht jemi në vjeshtë dhe këtë gjë nuk na e tregon vetëm muaji shtator por edhe ulja e temperaturave. Ndërrimi

Lexo me Shume

7 kombinime vjeshte për t’u dukur bukur 7 ditët e javës!

  7 kombinime vjeshte për t’u dukur bukur 7 ditët e javës!

Vjeshta erdhi dhe ndonjëherë është e vështirë të gjesh kombinimin e duhur për t’u dukur bukur por dhe për t’u ndjerë

Lexo me Shume

Modelet me tre gjinj në Milan Fashion Week që çuditën botën

  Modelet me tre gjinj në Milan Fashion Week që çuditën botën

Dikujt mund t’i duket gjetje e një tjetri diçka jo e këndshme për syrin por modelet me tre gjinj kanë

Lexo me Shume

Mes politikës dhe seksualitetit, ja cfarë propozoi Londra gjatë javës së modës!

  Mes politikës dhe seksualitetit, ja cfarë propozoi Londra gjatë javës së modës!

Nga Servio Avdyli VICTORIA BECKHAM Edhe këtë herë Victoria na kujtoi sa shumë i do fustanet asimetrike, gjysmë-golfet, pantallonat tub

Lexo me Shume