Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinimi perfekt i ngjyrave është çelësi i një imazhi të përsosur. Kur shohim shumë ngjyra e kemi të vështirë t’i përshtatim me njëra-tjetra. Shpeshherë duket sikur ngjyrat nuk shkojnë dhe

Lexo me Shume

“Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

    “Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

Sezoni i plazhit do edhe një muaj të fillojë. Nëse nuk keni menduar ende për rrobat banjës për këtë sezon dhe ju pëlqen “Victoria Secret” duhet të nxitoni t’i blini

Lexo me Shume

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Trendet e ’90-s janë rikthyer bujshëm këtë sezon, duke filluar që nga rrobat deri tek aksesorët. Varëset pas qafës (Choker)  janë një tjetër trend i rikthyer. Shumë të famshme janë

Lexo me Shume

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

Çdo trend që është ndjekur dikur është duke u kthyer përsëri dhe po pushton faqet e mëdha të modës. E kujt do t’i shkonte mendja se do të kthehej përsëri

Lexo me Shume

Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

    Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

Vera po vjen dhe  bashkë me të vijnë edhe disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj. Dekorimet me lule dhe ngjyra u japin thonjve dhe duarve një pamje mbresëlënëse.  Thonjtë

Lexo me Shume

Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

    Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

Shalli është një aksesor shumë i rëndësishëm, sidomos në stinën e pranverës. Shalli u vjen në ndihmë vajzave për të rregulluar flokët. Ato kërkojnë të ndryshojnë imazhin dhe shalli është

Lexo me Shume

Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

    Për një pamje natyrale, si ta bëni make up-in në mënyrën perfekte

Është e vështirë për një vajzë të bëjë zgjedhjen e duhur për të bërë make up-in apo për t’u veshur. Shumë vajza kërkojnë të jenë sa më natyrale. Make up-i

Lexo me Shume

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

Coachella, ja se si janë veshur disa yje gjatë eventit

  Festivali Coachella i artit dhe muzikës është një event që organizohet çdo vit në  Empire Polo Club në Kaliforni, në shkretëtirën e Kolorados.  Eventi përfshin shumë zhanre të muzikës,

Lexo me Shume

Si u vesh Armina Mevlani në Coachella? Ja si e gjykon stilistja Stela Sallaku

Si u vesh Armina Mevlani në Coachella? Ja si e gjykon stilistja Stela Sallaku

  Armina Mevlani ka qenë e vetmja shqiptare e pranishme në një ndër eventet më të rëndësishme muzikore në SHBA.

Lexo me Shume

Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

  Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

Vera po vjen dhe në këtë periudhë flokët kanë nevojë për trajtime të veçanta. Fillimisht zgjidhni ngjyrën që ju përshtatet

Lexo me Shume

Këpucët që ju duhen!

Këpucët që ju duhen!

Shohim çdo ditë modele të reja këpucësh, duke filluar nga këpucët me platformë e deri te pandoflat. Këpucët janë një

Lexo me Shume

Kur Kate Middleton bën të njëjtat zgjedhje si ne…

Kur Kate Middleton bën të njëjtat zgjedhje si ne…

Na ka ndodhur vërtet të habitemi çdo herë që Dukesha e Kembrixhit  ka veshur një veshje të bukur për herë

Lexo me Shume

5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

  5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

Make up-i është shumë i rëndësishëm për femrat. Por shpesh kur blejmë produkte kozmetike nuk e dimë se çfarë jemi

Lexo me Shume

Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

  Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

Xhaketat me rrip janë një zgjedhje perfekte për këtë sezon. Shpesh duket e vështirë me ndryshimin e kohës të kalojmë

Lexo me Shume

5 trendet që do t’ju shoqërojnë këtë pranverë

5 trendet që do t’ju shoqërojnë këtë pranverë

Pranvera po vjen dhe problem qëndron çfarë duhet të blejmë këtë sezon. Pyesim veten se cilat janë trendet dhe stilet

Lexo me Shume

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ato të dyja janë në qendër të vëmendjes së të rinjve për stilin e tyre, duke frymëzuar kështu mijëra vajza.

Lexo me Shume

(VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

  (VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

Ndodhi edhe kjo! Konturimi është trendi i fundit. Është folur për konturim të fytyrës, qafës, veshëve, u habitëm kur pamë

Lexo me Shume

Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

  Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

Pak kohë më parë ju patëm “ngacmuar” me videot dhe fotot e koleksionit të ri të veshjeve nga Beyonce, në

Lexo me Shume

Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

  Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

“Bomber” nuk janë të vetmet xhaketa në modë këtë sezon. Xhaketa xhins është po ashtu një trend që duhet ta

Lexo me Shume

Nëse po kërkoni stilist mos shkoni larg. Babai është zgjedhja ideale!

Nëse po kërkoni stilist mos shkoni larg. Babai është zgjedhja ideale!

Marrëdhënia me prindërit është thelbësore në çdo periudhë të jetës, sidomos në adoleshencë apo gjithë periudhën nga lindja deri sa

Lexo me Shume

Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

  Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

Trendet e fundit pranverore, duke filluar nga dizenjot me lule dhe deri te xhinset, na bëjnë të kemi një shumëllojshmëri

Lexo me Shume