Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…

Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…
November 29
21:17 2017

Grimi është shumë i rëndësishëm për të gjithë vajzat. Por jo çdo kush di ta bëjë atë në mënyrë perfekte. Përshembull ju keni bërë një grim të bukur, por kur tentoni të bëni penelin aty prishni çdo gjë.

Madje peneli është cilësuar si diçka shumë e vështirë. Ne mund t’ju ndihmojmë, më poshtë do të gjeni disa prej mënyrave se si të bëni një penel perfekt.

Mos lini hapësirë lart qerpikëve, por vijëzoni qepallën e syrit që tek qerpikët.

How to apply liquid eyeliner flick

Fiksoni pjesën ku doni të mbarojë peneli për ti dhënë efektin “sy mace”.

Mos e hapni syrin para se të thahet peneli dhe përdorni një furçë për të mos lejuar njolla të padëshiruara.

Bëni një vijëzim të hollë jo që t’ju mbulojë të gjithë syrin.

Bëni një bisht më të gjatë se syri juaj, për të dhënë një efekt më tërheqës.

Përdorni një ngjitës për të bërë një bisht të drejtë.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje