Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

May 04
12:28 2016

Gjatë gjithë kohës jeni munduar të arrini atë vizën perfekte të penelit të syve? Gjithë kohës ndiqni këshilla dhe video në Youtube për të perfeksionuar saktësinë e dorës tuaj kur bëni penelin? Epo, jeni lodhur kot sepse moda e re e penelit të syrit është komplet ndryshe nga ajo çka është reklamuar deri tani.

Do të quhet “bubble eyeliner” (penel me “flluska”).

Ky trend u bë i famshëm fillimisht nga videoja e Jennygmakeup në Youtube, e cila u jep vazhdimisht këshilla vajzave se si të bëjnë një make-up ndryshe nga të tjerët dhe të bien në sy.

Aplikimi i këtij peneli nuk është aspak i vështirë, mjafton të mos ekzagjeroni me “flluskat”.

Komento
Etiketimet
Shperndaje